Nowy numer 28/2018 Archiwum

Boże, jak ja zazdroszczę...

Zostawić wszystko. Zamknąć drzwi i pójść w drogę. Bo nie zna życia ten, kto nie pielgrzymował. I nie ma jednego, kto - jeśli raz poszedł - nie tęskniłby za kolejnym.

Boże, ja ja zazdroszczę tej beztroskiej i ufnej modlitwy w morderczym skwarze. Jak chciałbym znowu znaleźć się wśród tych, którym trudno tak, jak mi. Którym puchną ręce i nogi, pierzchną usta i zasycha w gardle od radosnego śpiewu i szeptanej modlitwy. Jak tęsknię za chłodem wody w wieczornej misce koło namiotu i tego zmęczenia, które samo zamyka oczy.

Jak tęsknię za zimnymi porankami po deszczu, za pospiesznym zwijaniem namiotu i godzinkami śpiewanymi w pierwszych promieniach słońca. Za postojami, na których kawałek cienia daje tyle ukojenia, co najwygodniejsze posłanie. Za kubkiem zimnego kompotu, podanego ze szczerego serca przez dobrych ludzi i miską zupy z wojskowego kotła. Za biciem serca na widok jasnogórskiej wieży i bólem, który nie pozwala szybko wstać z kolan.

I tylko ciągle sobie obiecuję, że jeszcze kiedyś do Matki powędruję: podziękować za wszystko, co mnie spotkało po drodze - pielgrzymki mojego życia. Amen.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma