Nowy numer 25/2018 Archiwum

Uwaga: idą burze

Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi burzami, które zbliżają się do Warszawy. Przewiduje się opady gradu.

"Po fali upałów, które nawiedziły Polskę w ostatnich dniach nadchodzi front atmosferyczny przynoszący nie tylko upragnione ochłodzenie i deszcze, ale i burze. Synoptycy przewidują potężne i gwałtowne wyładowania atmosferyczne z gradobiciem. Opady deszczu mogą wynieść od 10 do 20, a nawet 30 mm na m². Wiatr w porywach osiągnie do 80 km/h" - ostrzegają meteorolodzy, a wraz z nimi władze Warszawy.

Służby apelują o niewychodzenie z domu i nieparkowanie samochodów w niebezpiecznych miejscach.

"W związku z tym, jak suche po ostatnich dniach są drzewa na warszawskich ulicach, skwerach i w parkach oraz przewidywanymi silnymi opadami deszczu i gradu, apelujemy o ostrożność. Nadciągająca burza to nie jest dobry moment na spacery po parku, lepiej schronić się wtedy w domu. Pamiętajmy o zabezpieczeniu samochodu, nie parkujmy pod drzewami. Zabezpieczmy też przedmioty z balkonu i tarasu, zdejmijmy donice z kwiatami z zewnętrznych parapetów. W najlepszej sytuacji te rzeczy mogą po prostu odlecieć, a najgorszej - wyrządzić krzywdę innemu człowiekowi" - czytamy w ostrzeżeniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma