Nowy numer 25/2018 Archiwum

Szukając nowej rodziny

Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny ma nową siedzibę przy ul. Nowy Zjazd 1. W pierwszej połowie tego roku przeprowadzono na Mazowszu 329 adopcji.

Pokoje do prowadzenia diagnoz i rozmów indywidualnych oraz przestronna sala konferencyjna stworzą dogodne warunki do kontaktów z potencjalnymi rodzicami, dziećmi oraz partnerami placówki znalazły się w nowej siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego. W uroczystym otwarciu ośrodka wziął udział wojewoda Jacek Kozłowski.

Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny szkoli kandydatów na rodziców adopcyjnych według autorskiego programu „Bliżej Dziecka”. Prowadzi również Wojewódzki Bank Danych o dzieciach z terenu Mazowsza oczekujących na przysposobienie w ramach adopcji krajowej. Ponadto, jako jedyna jednostka w kraju prowadzi Centralny Bank Danych o dzieciach, które mogą w wyniku adopcji międzynarodowej trafić poza terytorium Polski. Po przenosinach do nowego miejsca pracy przy ul. Nowy Zjazd 1 w Warszawie, pracownicy ośrodka będą mieli do dyspozycji 330 m2 wyremontowanej powierzchni. Dostosowanie pomieszczeń na potrzeby placówki kosztowało ok. 800 tys. zł, które pochodziły z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Na Mazowszu funkcjonuje obecnie pięć ośrodków adopcyjnych. Jeden publiczny w Warszawie, działający w strukturach Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej - z pięcioma oddziałami zamiejscowymi (w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i w Siedlcach) oraz cztery ośrodki prowadzone przez organizacje pozarządowe. Wszystkie ośrodki mają za zadanie przygotowywać rodziny do przysposobienia dziecka, a także kwalifikować rodziny i dzieci, diagnozując ich pedagogicznie i psychologicznie oraz gromadząc informacje o ich stanie zdrowia. W pierwszej połowie tego roku przeprowadzono na Mazowszu 329 adopcji.

Więcej informacji na: www.adopcjawarszawa.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma