Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kolarskie święto w Warszawie

18 sierpnia odbędzie się IV Memoriał Stanisława Królaka pod patronatem Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Celem imprezy, która zadebiutuje w Warszawie, jest popularyzacja kolarstwa i uczczenie pamięci wybitnego kolarza Stanisława Królaka.

Celem imprezy, która zadebiutuje w Warszawie, jest popularyzacja kolarstwa i uczczenie pamięci wybitnego kolarza Stanisława Królaka, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju w 1956 r. Urodzony 26 stycznia 1931 r. w Warszawie kolarz szosowy i trener w karierze sportowej reprezentował stołeczne kluby Sarmatę i Legię.

Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.

Kolorowe Miasteczko Poland Bike zostanie zlokalizowane w sercu stolicy, na warszawskim Starym Mieście. Start i meta wyścigów znajdą się przy Krakowskim Przedmieściu na wysokości Hotelu Bristol, a Biuro Zawodów - przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza w pobliżu Hotelu Europejskiego.

Rywalizacja odbędzie się w kilku kategoriach wiekowych. Już od 11.30 będą ścigać się przedszkolaki, dzieci i młodzież; amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych; kolarze kategorii masters oraz elita zawodowców. Wyścig główny z udziałem kolarzy polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o 17.30 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na punkty w klasyfikacji indywidualnej na dystansie 56 km (35 rund). Zwycięzcą wyścigu i zdobywcą prestiżowej „Pompki Królaka” zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów w całym wyścigu. Dodatkowo kolarze na premiach górskich przy ul. Bednarskiej powalczą o „Kostkę Bednarskiej”. Wyścig zostanie rozegrany na trasie okrężnej ze startem i metą przy Krakowskim Przedmieściu. Runda liczy 1600 metrów i prowadzi ulicami: Krakowskie Przedmieście – Karowa – Furmańska – Bednarska – Skwer Hoovera – Krakowskie Przedmieście. Ten dystans uczestnicy wyścigów będą przejeżdżać wielokrotnie w zależności od kategorii. Trasa wyścigu będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Specjalnymi gośćmi IV Memoriału Stanisława Królaka w Warszawie będą córka Ewa Królak-Bończak i bracia legendarnego, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Na warszawskie Stare Miasto zawitają też gwiazdy kolarstwa sprzed lat na czele z Ryszardem Szurkowskim.

Więcej na www.memorialkrolaka.pl i www.polandbike.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama