Nowy numer 47/2020 Archiwum

Policz głosy w referendum

Warszawska Wspólnota Samorządowa apeluje do mieszkańców Warszawy o zgłaszanie się do pracy w obwodowych komisjach referendalnych.

WWS, jako inicjator referendum, ma prawo zgłosić do obwodowych komisji wyborczych swoich przedstawicieli. Apeluje więc do mieszkańców Warszawy o zgłaszanie się do pracy w OKR-ach.

"Celem akcji referendalnej zainicjowanej przez Warszawską Wspólnotę Samorządową jest umożliwienie mieszkańcom Warszawy wyrażenia w głosowaniu powszechnym swojej opinii na temat Hanny Gronkiewicz-Waltz, sprawującej funkcję prezydenta m. st. Warszawy. Jak wiemy, referendum odbędzie się 13.10 br. w godz.7-21. Należy zadbać, by głosowanie referendalne odbyło się w sposób niezakłócony, a jego wyniki zostały rzetelnie podane do wiadomości publicznej" - argumentuje Warszawska Wspólnota Samorządowa.

WSS prosi, by zgłoszenia przesyłać drogą mailową: biuro@ws.warszawa.pl, podając w zgłoszeniu: dane osobowe, numer PESEL, adres zameldowania, telefon i adres e-mail.

Członkowie komisji muszą być zameldowani w Warszawie i mieć skończone 18 lat. Po zgłoszeniu członków obwodowych komisji referendalnych Warszawska Wspólnota Samorządowa planuje przeprowadzenie szkolenia w zakresie obowiązków, uprawnień i praw członków OKR.

Członkom obwodowych komisji referendalnych przysługuje zryczałtowana dieta za czas związany z przeprowadzeniem głosowania oraz ustaleniem wyników głosowania. Dieta ta przysługuje w wysokości ustalonej w uchwale Państwowej Komisji Wyborczej i wynosi 135 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama