Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chopin na Krakowskim

Muzyka narodowego kompozytora klasycznie, jazzowo, a także w towarzystwie oryginalnych instrumentów. 7 września odbędzie się cykl koncertów "Chopin na Krakowskim Przedmieściu".

Koncertów będzie można posłuchać w dwóch miejscach - pod kolumną Zygmunta i na skwerze Hoovera od godz. 16 do 22. Tegoroczny cykl "Chopin na Krakowskim Przedmieściu" odbywać się będzie już po raz czwarty. Jak co roku, będzie można posłuchać twórczości kompozytora w opracowaniu klasycznym i jazzowym, ale także utworów, dla których jego mazurki, kujawiaki, nokturny czy etiudy były inspiracją.

Obok młodych pianistów grających klasycznie utwory Fryderyka Chopina pojawią się czołowi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej tacy, jak: Paweł Pawlik, Julia Singalewicz, Andrzej Jagodziński Trio, Janusz Szrom i Przyjaciele, Maria Pomianowska oraz Warsaw/Paris Jazz Quintet. Każdy z artystów przedstawi swój sposób aranżacji utworów kompozytora, niestandardowy, wyszukany, z akompaniamentem oryginalnych instrumentów, tj. liry korbowej, cytry chińskiej, bębnów czy grzechotek.

- Poprzez prezentację w nowoczesnej, niekonwencjonalnej formie twórczości jednego z najwybitniejszych kompozytorów świata chcemy promować polską kulturę - zapewniają organizatorzy.

Program koncertów:

Scena przy kolumnie Zygmunta

godz. 16-18 - Paweł Pawlik zagra klasycznie kompozycje F. Chopina

Scena na skwerze Hoovera

godz. 18 - Przywitanie (prowadzący Piotr Zworski)

godz. 18.05 - Julia Singalewicz (kompozycje F. Chopina klasycznie)

godz. 18.35 -  Maria Pomianowska z programem "Chopin na pięciu kontynentach"

godz. 19.35 - Andrzej Jagodziński Trio z  programem "Chopin. Les Brillantes"

godz. 20.25 - Janusz Szrom i Przyjaciele z programem "Chopin 2013"

godz. 21.15 - Warsaw/Paris  Jazz Quintet z  programem "Chopin - Other Changes"

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama