Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pość w intencji Syrii

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz prosi o włączenie się w modlitwę i post w intencji Syrii. "Podejmijmy tę modlitwę we wszystkich parafiach i wspólnotach naszej archidiecezji, włączając w nasze wołanie apel papieża Franciszka i modlitwę o pokój błogosławionego Jana Pawła II" - apeluje.

"Podejmując wolę papieża Franciszka, który postanowił ogłosić w całym Kościele 7 września, wigilię święta Narodzenia Maryi Królowej Pokoju, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie, proszę, aby tego dnia gorącym sercem podjąć papieskie wezwanie. Poszcząc i modląc się, włączmy się w wielkie wołanie całego Kościoła o pokój. W tym dniu, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, tradycyjnie gromadzimy się, aby oddać cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Niech sobotnie nabożeństwo 7 września dedykowane będzie błagalnej modlitwie o pokój za Jej wstawiennictwem. Podejmijmy tę modlitwę we wszystkich parafiach i wspólnotach naszej archidiecezji, włączając w nasze wołanie apel papieża Franciszka i modlitwę o pokój błogosławionego Jana Pawła II" - apeluje kard. Kazimierz Nycz w komunikacie zamieszczonym w serwisie internetowym archidiecezji warszawskiej.

Kard. Nycz w komunikacie zamieszcza też słowo papieża Franciszka, w którym ojciec święty 1 września napisał m.in.: "W dniu dzisiejszym, drodzy bracia i siostry, chciałbym wyrazić krzyk, wznoszący się z rosnącym niepokojem z każdego zakątka ziemi, z każdego narodu, z serca każdego człowieka, z jednej wielkiej rodziny, jaką jest ludzkość: jest to wołanie o pokój! To jest wołanie z mocą: chcemy świata pokojowego, chcemy być ludźmi pokoju, chcemy, aby w tym naszym społeczeństwie, dręczonym podziałami i konfliktami, zapanował pokój; nigdy więcej wojny! Nigdy więcej wojny! Pokój jest zbyt cennym darem - trzeba go szerzyć i chronić".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama