Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wrzesień duchowy

Bicie rekordu Guinessa, nowenna dziadków za wnuki, patrzenie na swoje szczęście okiem proroka Jonasza... Oj, będzie działo się w naszych parafiach.

Skończyły się wakacje, także w stołecznych parafiach. Nie czekając na powrót studentów, duszpasterze i wspólnoty startują pełną parą.

Już w najbliższych dniach czeka nas oficjalne rozpoczęcie roku katechetycznego w sanktuarium na Siekierkach i początek tygodnia misji w parafii Ofiarowania na Natolinie, prowadzonych przed dwóch charyzmatycznych kapłanów ze Śląska. Natomiast rodzice i dziadkowie z parafii św. Alojzego Orione zapraszają pozostałych mieszkańców Warszawy do wspólnej nowenny za dzieci i wnuki rozpoczynające naukę w szkołach.

Z kolei ojcowie franciszkanie z Mokotowa zaczynają od duchowego trzęsienia ziemi. Zapraszają na rozpoczynający się we wrześniu cykl sesji rekolekcyjnych, w czasie których będzie można przejść pustynię swojego życia z prorokiem Eliaszem, spojrzeć na własne szczęście oczami proroka Jonasza, zapłakać nad utraconym dobrem z prorokiem Jeremiaszem i pójść drogą nadziej proroka Abrahama. Ojcowie dominikanie zaś rozpoczynają nowy rok pracy próbą bicia rekordu Guinessa we wspólnym czytaniu "Lokomotywy". Warto wybrać się na to spotkanie, nie tylko z małymi dziećmi.

22 września będziemy świętować ogólnowarszawski odpust w parafii bł. Władysława z Gielniowa na Natolinie. Za wstawiennictwem patrona Warszawy będziemy, wraz z władzami miasta oraz archidiecezji, modlić się o błogosławieństwo dla stolicy. W czasie odpustowej sumy tradycyjnie już przyrzeczenia małżeńskie odnowią małżonkowie obchodzący w tym roku "okrągłe" jubileusze swojego związku.

Więcej zapowiedzi wrześniowych wydarzeń, ciekawych spotkań i konferencji zamieszczamy na naszej stronie internetowej, w aktualizowanej na bieżąco zakładce "Zapraszamy".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama