Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowa metoda kradzieży

Policja złapała złodziei podających się za pracowników administracji.

Policjanci z Mokotowa zatrzymali trzy osoby, które są podejrzane o kradzieże metodą „na administratora”. Podając się za pracownika administracji, sprawcy wchodzili do mieszkań pod pretekstem kontroli wody, liczników prądu, wypłaty świadczeń. W czasie wizyty odwracali uwagę właścicieli i okradali mieszkanie. Funkcjonariusze przedstawili Sandrze P., Iwonie G. oraz Markowi W. zarzuty w ośmiu takich sprawach, gdzie łupem padły pieniądze i biżuteria o wartości blisko 140 tys. złotych. Ich ofiarami padały zazwyczaj osoby starsze. Niewykluczone, że fałszywi administratorzy działali na terenie całej Warszawy i mogą mieć na swoim koncie znacznie więcej takich przestępstw.

Policja apeluje o rozwagę i o ograniczone zaufanie do obcych. "Nie wpuszczajcie ich do mieszkań, jeżeli nie znacie celu ich wizyty. Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był do Was kierowany" - radzą policjanci.

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z Komendą Rejonową Policji Warszawa II pod numerami telefonów (22) 603 11 56 i (22) 603 11 55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112. Do mieszkańców natomiast trafią ulotki ostrzegające przed fałszywymi administratorami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama