Nowy numer 48/2020 Archiwum

Spoczną znowu na "Łączce"

Najbardziej godnym rozwiązaniem byłoby uhonorowanie szczątków Żołnierzy Wyklętych, ekshumowanych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oficjalnym państwowym pogrzebem na „Łączce” - uważa prezydent Rzeczpospolitej, Bronisław Komorowski.

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w 4 września z prezesem Instytutu Pamięci Narodowej Łukaszem Kamińskim i Sekretarzem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzejem Krzysztofem Kunertem. Omówiono stan prac w związku z pracami ekshumacyjnymi i identyfikacyjnymi prowadzonymi w Kwaterze „Ł” Cmentarza Wojskowego na Powązkach.

Zdaniem Prezydenta RP najbardziej godnym rozwiązaniem byłoby uhonorowanie szczątków Żołnierzy Wyklętych, ekshumowanych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oficjalnym państwowym pogrzebem na „Łączce”, zorganizowanym w 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej – we wrześniu 2014 r.

Na "Łączce" pochowano kilkuset żołnierzy, ofiar komunistycznego terroru, głównie rozstrzelanych w więzieniu mokotowskim.

22 sierpnia IPN ogłosił kolejne nazwiska ofiar komunistycznego terroru. Wśród odnalezionych na "Łączce" zidentyfikowano ciało legendarnego dowódcy Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama