Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zrobią "Boży hałas" na Ursynowie

Warszawskie wspólnoty ewangelizacyjne pokażą uczestnikom II Kongresu Nowej Ewangelizacji, „jak to się robi” w stolicy.

21 września Ursynów, niczym woodstockowe pole, przeżyje "najazd" ewangelizatorów. Siedem stołecznych wspólnot ewangelizacyjnych, w ramach II Kongresu Nowej Ewangelizacji, pokaże jego uczestnikom praktyczne metody ewangelizacyjne.

W głoszenie Dobrej Nowiny zaangażowali się członkowie Odnowy w Duchu Świętym, Ruchu Światło–Życie, wspólnoty Galilea, Wody Życia, Koinonii Jan Chrzciciel, Drogi Neokatechumenalnej i wspólnoty Emmanuel. Chodząc od "drzwi do drzwi" będą prowadzić rozmowy na temat wiary, na scenie przed kościołem Wniebowstąpienie Pańskiego, gdzie będzie odbywał się kongres, odbędzie się koncert ewangelizacyjny połączony ze świadectwami działania Boga w osobistym życiu, a w parku Jana Pawła II prowadzona będzie ewangelizacja. "Boży hałas" ewangelizatorzy zrobią także przy metrze Stokłosy i Ursynów oraz na ścieżce rowerowej wzdłuż al. KEN, a także przy Tesco - tam także będą pieśni ewangelizacyjne, scenki teatralne, świadectwa i rozmowy. Z kolei na Kopie Cwila odbędzie się rodzinny piknik "Alfa" - przewidziane są śpiewy, tańce, gry i zabawy. Spotkanie zakończy się modlitwą za dzielnicę. Wspólnota Emmanuel będzie zapraszała przechodniów na adorację Najświętszego Sakramentu. Po zakończonej ewangelizacji o godz. 21 przed ursynowskim kościołem odbędzie się wieczór chwały, a na zakończenie kongresu, 22 września – „Ursynowski Piknik Rodzinny”.

- Warszawa to symbol dzisiejszej rzeczywistości wielkich miast - anonimowości, życia bez Boga. To wydarzenie ma pokazać, że przestrzeń publiczna także jest miejscem do zagospodarowania przez treści ewangeliczne. Nie możemy z Dobrą Nowiną zamknąć się w kościele, ale musimy jak św. Paweł głosić ją na miejskich areopagach - mówi o. Jacek Dubel, koordynator Kongresu.

Oprócz ewangelizacyjnego wyjścia, uczestnicy kongresu wezmą także udział w warsztatach, konferencjach i rekolekcjach, które poprowadzi bp Grzegorz Ryś. Hasło tegorocznego spotkania, które od 19 do 22 września będzie miało miejsce w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego, brzmi „Obudzić olbrzyma – nowa ewangelizacja w parafii”.

Czytaj więcej o kongresie >>

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama