Nowy numer 49/2020 Archiwum

Obwodnicą na lotnisko

Drogowcy wydłużyli Południową Obwodnicę Warszawy o kolejne 10 km. Dzięki temu nawet półgodziny zaoszczędzą kierowcy jadący w kierunku Mokotowa czy Ursynowa. Chyba, że akurat zjeżdżają na Marynarską - tam robi się korek.

Od 5 września dla kierowców dostępny jest odcinek od węzła Aleja Krakowska do węzła Marynarska. Według zapewnień drogowców, nowa trasa nawet o półgodziny skróci podróż w kierunku Ursynowa czy Mokotowa. Natomiast kierowcy jadący z Pruszkowa zyskają udogodnienie w formie łącznicy węzła w Al. Jerozolimskich, która poprowadzi przez węzeł Warszawa Południe (Lotnisko) do w. Marynarska, umożliwiając w ten sposób ominięcie zatłoczonej ul. Łopuszańskiej.

Pierwszy dzień funkcjonowania nowego odcinka pokazał jego wady. Kierowcy na węźle Marynarska utknęli w korku. I tak zakorkowana ul. Marynarska musiała bowiem przyjąć również ruch z obwodnicy. Dodatkowo zjazd z węzła zwęża się do dwóch pasów ruchu - robi się wąskie gardło. Kierowcy skarżą się także, że nowa trasa pokryta jest żwirem, a zjazd węzeł Krakowska jest źle oznaczony - łatwo pomylić zjazd.

Obecnie Południowa Obwodnica Warszawy ma już prawie 17 km.Ostatnie dwa kilometry - od węzła Warszawa Południe (Lotnisko) do węzła Puławska drogowcy planują oddać we wrześniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama