Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tańsze bilety dla dzieci

Pierwszy element Karty Rodziny w Warszawie. Karta młodego warszawiaka ma dać zniżki na wejścia do instytucji kulturalnych i sportowych w stolicy. Dzieci będą również taniej podróżować.

Od stycznia 2014 r. dzieci z warszawskich rodzin będą korzystać na preferencyjnych warunkach z komunikacji miejskiej oraz z oferty stołecznych placówek sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Wszystko w ramach programu Warszawska Karta Rodziny - Karta młodego warszawiaka.

- W Warszawie już od kilku lat są prowadzone różnego rodzaju działania na rzecz warszawskich rodzin z dziećmi. Są to m.in. ulgi czy zwolnienia z opłat za żłobki, przedszkola, bezpłatne posiłki w szkołach dla dzieci z rodzin mających trudną sytuację finansową, czy też bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla dzieci z rodzin 4+ i rodzin zastępczych. Polskie samorządy przeważnie wprowadzają lub wprowadziły karty dużej rodziny. Celem działań władz Warszawy jest umożliwienie wszystkim warszawskim rodzinom z dziećmi korzystania z bogatej oferty kulturalnej, sportowej, edukacyjnej stolicy - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji zorganizowanej w ZOO.

- Celem polityki prorodzinnej stolicy zapisanej w programie Warszawskiej Karty Rodziny jest tworzenie przyjaznych warunków rozwoju dzieci, wzmacnianie funkcji rodzin, ułatwianie możliwości spędzania wolnego czasu rodziców z dziećmi i oczywiście promowanie pozytywnego wizerunku rodziny - tłumaczyła prezydent Warszawy.

Dlatego też stołeczny ratusz wprowadza Kartę młodego warszawiaka w ramach programu Warszawskiej Karty Rodziny.
Kartę młodego warszawiaka, która będzie wprowadzona równocześnie z Kartą warszawiaka, otrzymają dzieci mieszkańców, którzy płacą lub zaczną płacić podatek dochodowy PIT w Warszawie.

Karta młodego warszawiaka od 2014 r. da zniżki dla rodzin z trojgiem dzieci w postaci rocznego biletu komunikacji miejskiej w cenie 99 zł na każde dziecko, a dla rodzin z mniejszą liczbą dzieci w postaci 6-złotowej ulgi na bilet 30-dniowy lub 15-złotowej za bilet kwartalny. Zniżki będą obowiązywały do ukończenia 20. roku życia.

Karta młodego warszawiaka, podobnie jak Karta warszawiaka, będzie działała na bazie spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej i specjalnego hologramu, naklejanego na nośniki biletów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama