Nowy numer 48/2020 Archiwum

Odszedł do domu Ojca

Ks. prał. Czesław Żyła zmarł 7 września w Szpitalu Bielańskim. Przez 30 lat był proboszczem w parafii Św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim.

ŚP. ks. prałat Czesław Żyła w kapłaństwie przeżył 56 lat.

Urodził się 24 lipca 1927 w Świniarach z rodziców Michała i Anieli z domu Błasiak. Święcenia kapłańskie otrzymał 11 sierpnia 1957 z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pracę duszpasterską rozpoczął w 1957 r. w parafii św. Małgorzaty w Leoncinie. Następnie był wikariuszem w Nowym Dworze Mazowieckim i w kilku parafiach warszawskich: na Służewiu, w Śródmieściu i na Zaciszu.

W latach 1966-71 był proboszczem parafii w Kaszewach, a następnie przez 30 lat - w parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie rezydował jeszcze do 25 marca 2013 r. Ostatnie miesiące życia spędził w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie-Łomiankach.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego kapłana potrwają dwa dni.

11 września o 11.00 Mszy Św. w parafii Św. Michała Arch. w Nowym Dworze Mazowieckim będzie przewodniczyć abp Henryk Hoser SAC.

12 września o 11.00 uroczystościom pogrzebowym w parafii Św. Mikołaja Bp. w Łoniowie (diecezja sandomierska) przewodniczyć będzie ks. inf. Lucjan Święszkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama