Nowy numer 47/2020 Archiwum

Świętują nawet osły

Ewangelizacyjny orszak zapraszał na urodziny mokotowskiej parafii.

Orszak wyruszył wczesnym popołudniem sprzed kościoła Matki Bożej Anielskiej na Mokotowie, który wybudowali i którym opiekują się ojcowie franciszkanie.

W ten niecodzienny sposób ojcowie chcieli zaprosić wszystkich mieszkańców parafii - także tych, którzy do tej pory niewiele mieli z nią wspólnego - na świętowanie jej 30. urodzin. Pochód przeszedł ulicami Wierzbna, a towarzyszył mu śpiew i brzmienie gitar wspólnot neokatechumenalnych.

W towarzystwie dzieci, w pochodzie szły także żywe osiołki, z ich opiekunem o. Piotrem Wardawą OFM Cap. Nad wszystkimi zaś górowały anioły - szczudlarze, którzy "z wysokości" rozdawali przechodniom ulotki-zaproszenia na wspólne świętowanie jubileuszu parafii. Przez megafon do wspólnoty parafialnej zapraszał też proboszcz o. Ambroży Nowak OFM.

Parafia MB Anielskiej przy ul. Modzelewskiego 98 A będzie świętowała przez cały miesiąc. Już 13 września rozpoczną się trzydniowe warsztaty wokalno-instrumentalne, których zwieńczeniem będzie wieczór uwielbienia. Poprowadzą je Anna Szaja i Robert Cudzich z zespołu New Life`M.

Wieczór uwielbienia z Mszą św. i adoracją Najświętszego Sakramentu odbędzie się15 września o 19.15 (zakończy się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim). Będzie okazją do dziękczynienia Bogu za parafialne trzy dekady, za wszystkie łaski, których w tym czasie doznała parafia i wszyscy jej mieszkańcy. Będzie też czasem zawierzenia Bogu rodzin i całej parafii.

Wcześniej, o godz. 14 na parafialnym placu rozpocznie się rodzinny festyn. Będzie śpiew, taniec, zabawy, konkursy, loteria fantowa i oczywiście urodzinowy tort.

30-lecie parafii zapowiada się atrakcyjnie i hucznie   30-lecie parafii zapowiada się atrakcyjnie i hucznie
Joanna Jureczko-Wilk /GN
Od 22 do 29 września o. Andrzej Gutkowski OFM Conv. poprowadzi rekolekcje jubileuszowe. We wszystkie rekolekcyjne dni, Msze św. z nauką będą odprawiane o godz. 9 oraz 18.30, natomiast o 19.30 będzie można posłuchać katechezy rekolekcyjnej.

W tym czasie: 25 września o godz. 11 zostanie odprawiona Msza św. z nauką specjalnie dla osób chorych; 26 września będzie Dniem Eucharystycznym; 27 września będzie Dniem Spowiedzi (o 19.30 Droga Krzyżowa ulicami parafii, o godz. 21 Apel Jasnogórski, a po nim do godz. 6 rano będzie trwać Noc Konfesjonałów wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu).

28 września świętowany będzie jako Dzień Maryjny, podczas którego odbędą się cztery nabożeństwa różańcowe oraz o 19.30 - procesja Maryjna.

W dniu jubileuszu, 29 wrzenia o 18.30, kard. Kazimierz Nycz wraz z dawnymi proboszczami parafii MB Anielskiej, odprawi jubileuszową Mszę św.

4 października - we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu - przy kościele na Wierzbnie zainauguruje działalność Franciszkańskie Centrum Duchowości i Kultury. Z tej okazji o 18.30 zostanie odprawiona Msza św., a później będzie można wysłuchać koncertu Magdaleny Frączek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama