Nowy numer 46/2018 Archiwum

Panny Wyklęte zaśpiewają na Woli

Piosenki z płyty Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i czołowych artystek polskiej sceny muzycznej zabrzmią w Parku Sowińskiego na Woli.

„Panny Wyklęte" to płyta autorstwa Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i czołowych artystek polskiej sceny muzycznej, takich jak Halinka Mlynkova, Kasia Kowalska, Paulina i Natalia Przybysz, Ania Rusowicz oraz wielu innych znakomitych artystów. Została wydana przez Fundację Niepodległości w ramach obchodów Roku Żołnierzy Wyklętych we współpracy z IPN i Ośrodkiem KARTA.

Patronką płyty jest postać Danuty Siedzikówny „Inki”. Sama płyta, to – jak twierdzi producent – muzyczna opowieść o zabranej młodości i wolności, trudnych wyborach pomiędzy miłością i obowiązkiem i walce do końca, o Żołnierzach Wyklętych, ale Niezłomnych, których walka po latach nadal czeka na godne upamiętnienie.

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na koncert inaugurujący płytę w  piątek, 13 września o godz. 19 w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego na Woli (ul. Elekcyjna 17). Wstęp wolny.

Organizatorami koncertu są: Instytut Pamięci Narodowej, Urząd Miasta Warszawy – Dzielnica Wola, Ośrodek Kultury Wola oraz – inicjator całego wydarzenia – Fundacja Niepodległości. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy