Nowy numer 47/2020 Archiwum

Panny Wyklęte zaśpiewają na Woli

Piosenki z płyty Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i czołowych artystek polskiej sceny muzycznej zabrzmią w Parku Sowińskiego na Woli.

„Panny Wyklęte" to płyta autorstwa Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i czołowych artystek polskiej sceny muzycznej, takich jak Halinka Mlynkova, Kasia Kowalska, Paulina i Natalia Przybysz, Ania Rusowicz oraz wielu innych znakomitych artystów. Została wydana przez Fundację Niepodległości w ramach obchodów Roku Żołnierzy Wyklętych we współpracy z IPN i Ośrodkiem KARTA.

Patronką płyty jest postać Danuty Siedzikówny „Inki”. Sama płyta, to – jak twierdzi producent – muzyczna opowieść o zabranej młodości i wolności, trudnych wyborach pomiędzy miłością i obowiązkiem i walce do końca, o Żołnierzach Wyklętych, ale Niezłomnych, których walka po latach nadal czeka na godne upamiętnienie.

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na koncert inaugurujący płytę w  piątek, 13 września o godz. 19 w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego na Woli (ul. Elekcyjna 17). Wstęp wolny.

Organizatorami koncertu są: Instytut Pamięci Narodowej, Urząd Miasta Warszawy – Dzielnica Wola, Ośrodek Kultury Wola oraz – inicjator całego wydarzenia – Fundacja Niepodległości. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama