Nowy numer 2/2021 Archiwum

Omijajmy Trakt Królewski

Ratusz ostrzega, że w związku z dużą liczbą zgromadzeń, które przemieszczać się będą ulicami miasta należy liczyć się z bardzo poważnymi utrudnieniami komunikacyjnymi w godz. 10.30 - 19. Lepiej omijać Aleje Jerozolimskie, Nowy świat i Krakowskie Przedmieście.

14 września w Warszawie zapowiada się gorąco. Ale nie z powodu pogody. W godz. 10.30-19 w centrum stolicy odbędzie się osiem zgromadzeń publicznych. Cztery zgromadzenia przejdą trasami: od ronda Dmowskiego do ronda de Gaulle’a (Kluby Gazety Polskiej), od placu Defilad do ronda de Gaulle’a (OPZZ), od Stadionu Narodowego do ronda de Gaulle’a (Forum Związków Zawodowych), a także od Sejmu RP do ronda de Gaulle’a (KK NSZZ Solidarność). Po połączeniu wszystkie cztery zgromadzenia przejdą Traktem Królewskim do pl. Zamkowego.

Kolejne zgromadzenia zwołane przez osoby prywatne przejdą: od pl. Bankowego przez ul. Marszałkowską do Krakowskiego Przedmieścia oraz sprzed budynku Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przez ul. Nowogrodzką i Bracką do ronda de Gaulle’a oraz spod Pałacu Prezydenckiego na ul. Chmielną.

Zablokowane prawdopodobnie będą nie tylko okolice Zamku Królewskiego, który może pomieścić ok. 25 tys. osób, ale także okoliczne ulice na Starówce i wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Organizatorzy przewidują, że w zwołanych przez nich w dniu 14 września demonstracjach weźmie udział łącznie do 100 tysięcy osób. Utrudnień można się spodziewać także w rejonach podjeżdżania i parkowania autokarów: okolicach Stadionu Narodowego, ul. Emilii Plater przy Pałacu Kultury i Nauki i ul. Chałubińskiego/al. Solidarności oraz w rejonie hali Torwar, ul. Gagarina, Czerniakowskiej i Sobieskiego.

Z uwagi na dużą liczbę zgromadzeń publicznych, komunikacja zbiorowa 14 września  kierowana będzie na trasy objazdowe. Informacje o zmianach będą umieszczane na www.ztm.waw.pl.

- W związku z dużą liczbą zgromadzeń, które przemieszczać się będą ulicami miasta należy liczyć się z bardzo poważnymi utrudnieniami komunikacyjnymi w godz. 10.30 - 19 - ostrzega ratusz.

Dodatkowo w sobotę w godz. 9-14 w Warszawie odbędzie się impreza plenerowa „Ecco Walkathon”. W związku z marszem zamknięte zostaną ulice: Szwoleżerów, Suligowskiego, Podchorążych, gdzie uczestnicy marszu poruszać się będą całą szerokością jezdni. Na dalszym odcinku trasy marsz będzie się odbywał po chodniku. Chwilowych utrudnień można spodziewać się przy przejściach dla pieszych. Start i meta marszu zlokalizowane będą w Parku Agrykola. Uczestnicy przejdą trasą: Park Agrykola – Szwoleżerów – Czerniakowska – A. Suligowskiego – Podchorążych – J. Gagarina – Belwederska – Park Morskie Oko – Puławska – Rakowiecka – al. Niepodległości – Pola Mokotowskie – al. Armii Ludowej – Park Agrykola.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama