Nowy numer 48/2020 Archiwum

Coraz tłoczniej i głośniej

W trzech miejscach Warszawy formują się manifestacje związkowców.

W stolicy przybywa autokarów, które dowożą z całego kraju związkowców na dzisiejsze manifestacje. Autokary z demonstrantami parkują w rejonie Stadionu Narodowego, ul. Emilii Plater przy Pałacu Kultury i Nauki, al. Jana Pawła II - od al. Solidarności do ul. Dzikiej, ul. Okopowej - od ul. Anielewicza do ul. Dzikiej, ul. Myśliwieckiej, ul. Gagarina i Sobieskiego. Demonstranci dojeżdżają też pociągami. Związkowcy z OPZZ gromadzą się na pl. Defilad. Tam już formuje się szyk manifestacji. Jest coraz głośniej i coraz bardziej tłoczno. Demonstranci przywieźli ze sobą transparenty, związkowe flagi, trąbki, bębny... Wiele osób z kołatkami zawiesiło na piersiach tabliczki z napisem: "Niewolnik Tuska".

Podobnie jest przed Stadionem Narodowym, gdzie przybywa uczestników Forum Związków Zawodowych, a także przed Sejmem, gdzie rośnie tłum manifestacji "Solidarnościowej".

Coraz trudniej też poruszać się po stołecznych drogach. Policja informuje, że nie da się już przejechać Al. Ujazdowskimi na odcinku od ul. Pięknej do Ronda de Gaulle'a. - Zablokowany jest również plac Trzech Krzyży. W związku z zablokowanym przejazdem ul. Łazienkowską (od 10.00) oraz ul. Piękną (od 10.30 - na odcinku od Ronda Sedlaczka do Al. Ujazdowskich), a także nieprzejezdną ul. Szwoleżerów i ul. Myśliwiecką (w związku z imprezą ECCO Walkathon) linie 107, 108, 159, 162, 171 oraz 187 kierowane na trasy objazdowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama