Nowy numer 48/2020 Archiwum

Komunikacją za darmo

22 września, z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, komunikacja miejska w Warszawie będzie bezpłatna.

21 i 22 września br. w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędą się Dni Transportu Publicznego. Będzie można się wybrać na przejażdżkę nowoczesnymi oraz zabytkowymi pojazdami, zwiedzić dwie powstające stacje centralnego odcinka II linii metra, zobaczyć wyremontowany autobus Chausson i STP Kabaty.

Punktem kulminacyjnym ETZT będzie Europejski Dzień Bez Samochodu obchodzony 22 września. Tego dnia, zgodnie z uchwałą Rady Warszawy, korzystanie z komunikacji miejskiej oraz 12 parkingów „Parkuj i Jedź” (które dysponują ponad 4 tys. miejsc parkingowych) będzie bezpłatne. Bez biletu będzie można podróżować np. autobusami dziennymi i nocnymi (po obszarze pierwszej i drugiej strefy biletowej), tramwajami, metrem i pociągami SKM. A także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej (w ramach Wspólnego Biletu).

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską, aby zachęcić społeczeństwo do ekologicznych sposobów podróżowania – jazdy na rowerze, środkami komunikacji miejskiej i chodzenia. W czasie jego trwania europejskie miasta, w tym Warszawa, promują inwestycje sprzyjające rowerzystom i pieszym oraz poprawiające funkcjonowanie transportu miejskiego. I zachęcają mieszkańców do zmiany codziennych komunikacyjnych nawyków, ograniczenia ilości spalin w powietrzu i przesiadki z samochodów na rower lub do komunikacji miejskiej.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, przez cały tydzień, od 16 do 22 września, we wszystkich pociągach REGIO można przewozić rower za darmo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama