Nowy numer 49/2020 Archiwum

II linia metra otwarta!

21 września będzie dniem otwartym na placach budów stacji centralnego odcinka II linii metra Rondo ONZ i Stadion Narodowy. Wycieczka do "podziemnego miasta" zorganizowana przez ratusz i Metro Warszawskie jest jedną z atrakcji tegorocznych Dni Transportu Publicznego.

Dwie stacje przyszłej II linii metra otwarte będą dla zwiedzających ze specjalnymi zaproszeniami. Jak je otrzymać? Zapisy na zwiedzanie stacji Rondo ONZ oraz stacji Stadion Narodowy w ramach dni otwartych na placach budowy centralnego odcinka II linii metra prowadzi Metro Warszawskie Sp. z o.o. Rejestracja uczestników już się rozpoczęła i będzie trwała do wyczerpania miejsc. Liczba zaproszeń jest ograniczona, a organizator zastrzega sobie prawo do wyznaczenia godziny zwiedzania.

Zainteresowani mogą wybrać do zwiedzenia tylko jeden plac budowy oraz zgłosić maksymalnie jedną osobę towarzyszącą (zgłoszenia więcej niż dwóch osób nie będą uwzględniane).
Na terenie budowy zwiedzający będą się poruszali w zorganizowanych grupach z przewodnikiem. Maksymalna liczebność grupy to 30 osób. Przewidywany czas przejścia trasy to 45 min.
Imienne zaproszenie z godziną rozpoczęcia zwiedzania, przesłane zostanie drogą  elektroniczną przez Metro Warszawskie Sp. z o.o. na adres mailowy wskazany przez zgłaszającego, najpóźniej do dnia 20 września 2013 r. do godz. 9.

W wycieczkach na budowę stacji metra mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie. Nie mogą w nich uczestniczyć osoby o ograniczonej zdolności do poruszania się.Wymagany jest także odpowiedni strój:obuwie typu traperki – twarda, płaska podeszwa, zabudowany przód, długie spodnie oraz kask ochronny i kamizelka odblaskowa, które uczestnicy otrzymają na placu budowy.

Co będzie można zobaczyć? Na stacji Rondo ONZ zwiedzający przejdą korytarzami pod rondem i zejdą na peron pasażerski, zobaczą strop eliptyczny i tunele, którymi będą jeździły nowe pociągi Inspiro. Z kolei na stacji Stadion Narodowy wycieczki przejdą antresolą na pierwszym podziemnym poziomie stacji i obejrzą niezwykłe, przypominające potężne drzewa słupy podtrzymujące strop. Ciekawostką na pewno będzie peron przygotowany do rozbudowy sieci metra w kierunku Gocławia.

Ci, którzy nie zdążą zapisać się na zwiedzanie stacji, mogą przyjść do Punktu Informacyjnego budowy centralnego odcinka II linii metra przy ul. Marszałkowskiej 105, w okolicy skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Od godz. 11 do 17 będzie można zobaczyć zdjęcia z placów budowy, poznać technologię drążenia tuneli oraz obejrzeć z bliska model tarczy TBM. Wyświetlane będą filmy z tras wycieczek po budowanych stacjach Rondo ONZ oraz Stadion Narodowy. Obecny będzie tłumacz języka migowego. Dla dzieci przygotowano gry, zabawy oraz warsztaty plastyczno-techniczne pt. „Budujemy metro” w godz. godz. 13.30-14.30 oraz 15.30-16.30., a także spotkanie z pracownikiem Służby Ochrony Metra i psem patrolowym (w godz. 12.30-13.30).

Zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: c10rondoonz@metro.waw.pl - budowa stacji Rondo ONZ lub: c14stadionnarodowy@metro.waw.pl.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tu.

aktualizacja

18 września o godz. 11 zakończono rejestrację chętnych do zwiedzania nowych stacji metra. Zgłosiło się ponad 600 osób.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama