Nowy numer 48/2020 Archiwum

600 osób zwiedzi nowe stacje metra

Zakończyła się już rejestracja uczestników wycieczek na stację Rondo ONZ i Stadion Narodowy w ramach dnia otwartego na placach budowy centralnego odcinka II linii metra.

- Zakończyła się już rejestracja uczestników wycieczek na stację Rondo ONZ i Stadion Narodowy w ramach dnia otwartego na placach budowy centralnego odcinka II linii metra. Wszystkim, którzy przesłali swoje zgłoszenie serdecznie dziękujemy. Do pierwszych 600 osób, które poprawnie wypełniły formularz zgłoszeniowy i przesłały go do Metra Warszawskiego Sp. z o.o.  przesłane zostaną drogą elektroniczną na adres mailowy wskazany przez zgłaszającego, imienne zaproszenie z godziną rozpoczęcia zwiedzania, najpóźniej do dnia 20 września 2013 r. do godz. 9 - informuje rzecznik ratusza, Bartosz Milczarczyk.

Ci, dla których nie starczyło zaproszeń oraz warszawiacy zainteresowani budową metra mogą przyjść do Punktu Informacyjnego budowy centralnego odcinka II linii metra przy ul. Marszałkowskiej 105, w okolicy skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. W sobotę, od godz. 11 do 17 będzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące  budowy centralnego odcinka II linii metra, zobaczyć zdjęcia z placów budowy, poznać technologię drążenia tuneli oraz obejrzeć z bliska model tarczy TBM. Wyświetlane będą filmy z tras wycieczek po budowanych stacjach Rondo ONZ oraz Stadion Narodowy. Obecny będzie tłumacz języka migowego. Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach plastyczno-technicznych, zajęciach interaktywnych oraz konkursach: „Bezpieczeństwo w metrze”, „Budujemy metro” oraz w zabawach przygotowanych przez Kluby Mam.

- Zapraszamy również na obchody Dni Transportu Publicznego - największą imprezę plenerową poświęconą komunikacji miejskiej w Warszawie, która odbędzie się na terenie zajezdni tramwajowej „Mokotów” oraz zajezdni autobusowej „Woronicza”.  Od godz. 10 do 16 na wszystkich miłośników komunikacji miejskiej czekać będą liczne atrakcje, w tym te przygotowane przez Metro Warszawskie Sp. z o.o.  Wejście na teren imprezy będzie możliwe tylko przez zajezdnię tramwajową od ul. Jana Pawła Woronicza 27 - zachęca rzecznik ratusza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama