Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zanim powitamy jasnogórski obraz

25 września początek nowenny przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji warszawskiej.

Kard. Kazimierz Nycz skierował do wiernych archidiecezji warszawskiej słowo, w którym zachęca do modlitewnych przygotowań na przyjęcie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W ramach ogólnopolskiej peregrynacji obraz odwiedzi Warszawę 14 i 15 czerwca przyszłego roku.

Archidiecezja warszawska przygotuje się na nawiedzenie obrazu 9-miesięczną nowenną. Rozpocznie się ona 25 września, dokładnie w 60. rocznicę uwięzienia przez komunistyczny reżim kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. "Ta smutna rocznica jest okazją do refleksji i modlitwy za Kościół warszawski, ale także modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia. Stale winniśmy powracać do słów "trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi", jakie wypowiedział Ksiądz Prymas przed swoim uwięzieniem. Bóg, który z cierpienia i ofiary wyprowadza dobro, sprawił, że prymasowskie uwięzienie zaowocowało przygotowaniem Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i nowenny przed obchodami 1000-lecia chrztu Polski. Sercem nowenny stała się Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny" - napisał kard. Nycz w słowie do diecezjan.

Treścią nowenny mają być złożone wówczas Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego, które jak dodaje metropolita warszawski - "ciągle do końca nie są wypełnione". Nowenna będzie prowadzona w parafiach, na specjalnych nabożeństwach, a po każdej niedzielnej Mszy św. kardynał zachęca do wspólnego odmawiania prymasowskiego Aktu osobistego oddania się Matce Bożej. Metropolita prosi też o osobistą modlitwę wiernych: w intencji księży, seminariów i o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

Kapłani włączą się w tę modlitwę 28 września, podczas pielgrzymki w Roku Wiary do sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana Kolbego w Niepokalanowie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy