Nowy numer 48/2020 Archiwum

Teraz niech działa Duch

Bp Grzegorz Ryś: - Jestem ciekawy, co się tu wydarzy...

Modlitwą uwielbienia Ducha Świętego rozpoczął się w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie II Ogólnopolski  Kongres Nowej Ewangelizacji. Druga edycja spotkań, która przebiega pod hasłem "Obudzić olbrzyma", poświęcona będzie nowej ewangelizacji w parafii.

Od popołudnia do parafii zjeżdżali uczestnicy z całej Polski. Chętni musieli wcześniej zgłosić swój udział internetowo, ale spóźnialscy mieli szansę jeszcze dzisiaj dołączyć do kongresu. W sumie zgłoszenia nadesłało blisko 500 osób, wśród nich wielu księży i sióstr zakonnych.

"Chcę wywyższać imię Twe" - wyśpiewało na początek kongresu kilkaset osób zgromadzonych w dolnym kościele ursynowskiej parafii. Sala powitała gospodarza ubiegłorocznego kongresu, który odbył się w Kostrzyniu nad Odrą, ks. prałata Wojciecha Skórę oraz proboszcza parafii Wniebowstąpienia Pańskiego ks. Dariusza Gasa. W imieniu komitetu organizacyjnego kongresu uczestników powitał bp. Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji W kolejnych dniach spotkania będzie on głosił nauki rekolekcyjne.

Modlitwa o zstąpienie Ducha Świętego rozpoczęła czterodniowy kongres   Modlitwa o zstąpienie Ducha Świętego rozpoczęła czterodniowy kongres
Joanna Jureczko-Wilk /GN
- Bardzo jestem ciekawy, co tu się będzie działo... - rozpoczął bp. Ryś. - Cośmy mogli, tośmy zrobili, żeby ten kongres przygotować, ale reszta to już nie nasza robota.Tu musi zadziałać Duch Święty.

Biskup pomocniczy krakowski zaznaczył, że wspaniale, że od razu wszyscy dobrze się poczuli w tym kongresowym gronie. Ewangelizacja nie polega jednak na tym, żeby przy różnych okazjach spotykać się w tych samych grupach, ale żeby wyjść z głoszeniem Ewangelii na zewnątrz, do całej parafii.

- Poza parafią Kościół się nie wydarzy - dodał biskup.

Wieczorem uczestnicy wezmą udział w Mszy św., a po kolacji rozpocznie się wieczór świadectw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama