Nowy numer 48/2020 Archiwum

Czas wyjść na ulice!

Ewangelizatorów spotkasz przy stacji metra, w supermarkecie, na placach... Mogą też zapukać do twoich drzwi.

W sobotnie popołudnie członkowie II Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji wyjdą z Kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego, gdzie od czwartku trwają kongresowe spotkania i wykłady, i pójdą ewangelizować na ulice Warszawy. Od godz. 17 będzie można ich spotkać przy stacjach metra Stokłosy i Ursynów, na skwerze za ursynowskim ratuszem i na terenie Centrum Handlowego Tesco na Kabatach. Będą grali, śpiewali, chętnych zapraszali do rozmowy o Bogu.

 - Dla tych, którzy nie będą chcieli przyjąć naszego zaproszenia, przygotowaliśmy 15 kg krówek w opakowaniach z cytatami z Pisma Świętego i domowe ciasta. Niech chociaż w ten sposób poznają namiastkę słodyczy Boga - mówią przedstawiciele Ruchu Światło-Życie, którzy będą ewangelizować przy stacjach metra.

 O godz. 17 sprzed kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego wyruszy ewangelizacyjny pochód, który dotrze do sąsiedniego kościoła św. Tomasza. Tam na scenie odbędzie się "Piknik Alfa". Druga scena już wyrosła przed samym kościołem Wniebowstąpienia. Tam również o godz. 17 rozpocznie się ewangelizacja, połączona z Festiwalem Muzyki z Mocą. O godz. 17 zagra zespół "40 i 30 na 70", o 18.00 - Magdalena Frączek, o 19.00 rozpocznie się koncert uwielbienia („Zespół 33”). Kilkadziesiąt minut później na scenę wyjdą “Anielsi”. O 20.20 rozpocznie się koncert „New LifeM”, który przejdzie w modlitwę uwielbienia.

W tym samym czasie Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" będzie rozmawiała o wierze z przechodniami w sąsiednim Parku im. Jana Pawła II. Natomiast wspólnoty neokatechumenalne będą prowadziły ewangelizację "od drzwi do drzwi".

- Mówimy o swoich doświadczeniach, proponujemy rozmowę o wierze, wspólną modlitwę... Jeśli ktoś nam nie otworzy, albo zamknie drzwi przed nosem, wyśmieje, zwyzywa - oddajemy to wszystko Jezusowi - mówi Krzysztof Ardyn ze wspólnoty neokatechumenalnej na Marymoncie.

Od godz. 17 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie można też skorzystać z sakramentu pokuty.

Organizatorami ulicznej ewangelizacji są warszawskie wspólnoty i ruchy.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama