Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bezpieczna warszawianka

Blisko 200 pań zostanie przeszkolonych w ramach kolejnej edycji "Bezpiecznej Warszawianki". Będzie to najliczniejsza jak dotąd grupa, która weźmie udział w zajęciach.

 W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszy się organizowany przez straż miejską kurs samoobrony, zostaną utworzone dodatkowe, weekendowe grupy.

Uczestniczki kursu pod okiem instruktorów poznają elementy krav-magi, ju-jitsu, karate. Nie chodzi jednak tylko o naukę zadawania ciosów. - Nie uczymy atakować, uczymy unikać ataku - mówią instruktorzy.

Uczestniczki kursu dowiadują się, jak do obrony wykorzystać przedmioty codziennego użytku: pilnik, klucze, dezodorant czy torebkę. Instruktorzy przestrzegają przed niebezpieczeństwami, wskazują zagrożenia i podpowiadają jak unikać ryzyka. W trakcie kursu panie są zapoznawane również z podstawowymi zasadami udzielania pomocy przedmedycznej. „Bezpieczna Warszawianka" cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem wśród pań. Zazwyczaj lista zapełnia się w ciągu kilku godzin pierwszego dnia zapisów. Zapisy przyjmowane są w dniach 23-25 września w godzinach 8-14 pod numerem telefonu: 22 855 33 11.

Pierwsze zajęcia odbędą się 3, 4, 5, 6 października (dwie grupy w czwartek, trzy w piątek, dwie w sobotę i dwie w niedzielę).

Udział w kursie jest bezpłatny. Zajęcia trwają 11 tygodni odbywają się na Ursynowie, w siedzibie oddziału straży miejskiej przy ul. Szolc-Rogozińskiego 1.

Uczestniczka kursu musi być pełnoletnia, posiadać aktualne zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki, umożliwiające udział w treningach fizycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama