Nowy numer 48/2020 Archiwum

O Patrz Kultura

W parafii Opatrzności Bożej na Ochocie szykuje się Dzień Kultury. Spektakl teatralny, pantomima, kabaret i występ rapera mają przyciągnąć młodych do Kościoła.

- Zależy nam na ewangelizacji młodych ludzi, szczególnie młodzieży gimnazjalnej, licealnej oraz studentów, którzy są na początku życiowej drogi. Chcielibyśmy im przedstawić „inną opcję”, zbliżyć do Chrystusa, sprawić by Kościół i wspólnota chrześcijańska były dla nich miejscem atrakcyjnym – mówi Barbara Przednowek, współorganizatorka wydarzeń 29 września.

„O Patrz Kultura”, to inicjatywa osób, które na co dzień angażują się w pracę z młodzieżą w parafii, od dwóch lat pod okiem ks. Wojciecha Janygi oraz aktorki Anny Kędziory przygotowują spektakle teatralne oraz tworzą zespół muzyczny. Zaprosili do współpracy wspólnotę Woda Życia, która poprowadzi warsztaty tańca oraz teatr „Sensowni”, który zaprezentuje pantomimę „Gwoździe”. Teatr „Sensowni” – zajmuje się głównie pantomimą oraz teatrem ruchu. Występują w różnych miejscach – na ulicach, w kościołach, na scenach profesjonalnych itp.

Spektakl „Gwoździe” – opowiada o ludziach którzy dają się pociągnąć takim zagrożeniom jak narkotyki, autoerotyzm, przerost ambicji i dumy oraz niezadowolenie, aż w końcu stają się ich więźniami. Kiedy ktoś w końcu po próbie samobójczej odnajduje Prawdziwą Miłość i Źródło Życia, odkrywa też swoją misję... Podczas Dnia Kultury Teatralna Grupa Opatrzności zaprezentuje także dwa spektakle: „Rozmowy z B” oraz skecz kabaretowy „Kopciuch”. Atrakcją Dnia Kultury ma być również występ zespołu Poison – rapera Piotra Plichty, który dał się zwieść urokom życia, a teraz śpiewa o nawróceniu.

O Patrz Kultura   Dzień Kultury rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o godz. 13 w dolnym kościele parafii Opatrzności Bożej przy Dickensa 5. Główny koncert zaplanowano na godz. 19.

- Planujemy kontynuację tego wydarzenia także w kolejnych latach. Może nawet uda się zrobić to wspólnie z innymi ochockimi parafiami, a nawet przekształcić „O patrz kultura” w imprezę ogólnowarszawską? – zastanawia się Barbara Przednowek.

szczegółowy program:

14.15  - Teatr Ewangelizacyjny Sensowni - spektakl "Gwoździe"

14.30 - występ zespołu rockowego IksHa

15.15 - Teatr Sensowni - spektakl "Gwoździe"

15.30 - Diakonia Tańca - warsztaty taneczne oraz pokaz tańca

16.30 - Teatralna Grupa Opatrzności - skecz kabaretowy "Kopciuch"

17.00 - Teatralna Grupa Opatrzności - spektakl "Rozmowy z B."

19.00 -  rap koncert Poison

Poison Ft. Rover - Wśród tysięcy ludzi
Piotr Plichta
Więcej o Dniu Kultury: na Facebooku oraz stronie parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama