Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sojusz rozumu i wiary

– Wielką mądrością wykazali się mieszkańcy Warszawy przed pięćdziesięciu laty, obierając sobie bł. Władysława z Gielniowa za patrona – powiedział bp Damian Muskus podczas uroczystości odpustowych w parafii na Natolinie.

Na uroczystą Mszę św. do natolińskiej świątyni przybyli księża z dekanatu ursynowskiego, ale też z innych części Warszawy, a także prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i samorządowcy Ursynowa. W tym roku świętowanie było podwójne, ponieważ parafia obchodzi 25-lecie istnienia.

Mszę św., którą przy relikwiach patrona sprawował kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, odprawiono w intencji parafian i mieszkańców całej Warszawy. – Drodzy mieszkańcy Warszawy, niech świętość bł. Władysława zachęci was do wejścia w zażyłą przyjaźń z Jezusem – mówił w homilii biskup pomocniczy krakowski Damian Muskus. Na zakończenie Eucharystii prezydent Warszawy podkreśliła, że warto za wstawiennictwem patrona stolicy prosić o sojusz rozumu i wiary, którego on był szczególnym przykładem. W czasie Mszy małżonkowie, którzy w tym roku obchodzili okrągłą rocznicę ślubu, odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Życzenia z okazji odpustu swoim parafianom przekazał proboszcz ks. prałat Jacek Kozub. Po Mszy św. złożono kwiaty pod pomnikiem bł. Władysława, potem w przykościelnym ogrodzie rozpoczęła się agapa. Swoje stoiska miały też parafialne grupy i wspólnoty, których w prężnej natolińskiej parafii działa ponad 20.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama