Nowy numer 48/2020 Archiwum

Będą dla nas narażać życie

Warszawska policja wzmocniła swoje szeregi o 59 nowo przyjętych policjantów. Podczas uroczystości policjantom oraz pracownikom policji garnizonu stołecznego zostały także wręczone medale za długoletnią służbę.

W uroczystym apelu, który odbył się przed budynkiem Komendy Stołecznej Policji udział wzięli przedstawiciele MSW,  kierownictwo policji na czele z Komendantem Głównym Policji, przedstawiciele m.st. Warszawy, służb mundurowych oraz mieszkańcy Warszawy. Nowo przyjęci policjanci ślubowali „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. To już kolejny nabór do  formacji w tym roku.

Treść roty funkcjonariusze powtarzali za szefem stołecznej policji, nadinsp. Dariuszem Działo. Podczas uroczystości policjantom oraz pracownikom policji garnizonu stołecznego zostały także wręczone medale za długoletnią służbę.

Do nowo przyjętych policjantów w swoim przemówieniu zwrócił się podsekretarz stanu w MSW Marcin Jabłoński:

- Chciałbym, by każdy z Was miał przekonanie, że wstępuje do bardzo ważnej formacji, że będzie zajmować się rzeczami, na które patrzą wszyscy obywatele. Życzę Wam, abyście wypełniali rzetelnie obowiązki zachowując najwyższe standardy i starali się sprostać temu, czego oczekuje od Was największa w Polsce formacja mundurowa - powiedział.

Podczas uroczystości Medalem za Długoletnią Służbę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczonych zostało 454 pracowników policji oraz funkcjonariuszy. Za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz profesjonalne kierowanie działaniami sił policyjnych w ramach operacji „Protest” nagrodę motywacyjną Komendanta Głównego Policji otrzymało 7 policjantów garnizonu.

W trakcie apelu 8 policjantów otrzymało również dyplomy Prezydent m. st. Warszawy za osiągnięcia w służbie i osobisty wkład w poprawę bezpieczeństwa na terenie Warszawy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama