Nowy numer 49/2020 Archiwum

Modlitwa przy kolumnie Zygmunta. Przyjdź!

Weź różaniec i wyjdź na ulice miasta. 28 września w różnych miejscach Warszawy odbędzie się akcja "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata".

Pierwsza "Koronka na ulicach miast" odbyła się 6 lat temu w Łodzi, w dniu beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika s. Faustyny. Inicjatywa szybko rozprzestrzeniła się na cały kraj - w tym roku wierni będą modlić się w 129 miastach i miasteczkach. W Godzinie Miłosierdzia modlitwy do miłosiernego Boga wznosić będą także wierni w Stanach Zjednoczonych, Republice Konga czy Chorwacji - w sumie w 12 krajach.

"»Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata« to 10 minut szczególnego wołania, zapraszania Boga do przestrzeni naszego życia. Pragniemy, aby poprzez tę modlitwę dać świadectwo wielkiej mocy Bożego miłosierdzia. Modlimy się także w intencjach, które niepokoją nasze lokalne społeczności. Idea odmawiania koronki na ulicach i skrzyżowaniach naszych miast to przypominanie światu o przesłaniu Bożego miłosierdzia" - przekonują na stronie internetowej organizatorzy - zespół Iskra Bożego Miłosierdzia.

Do modlitwy może włączyć się każdy. Wystarczy o godz. 15 przyjść na róg jednej z warszawskich ulic lub włączyć się w modlitwę duchowo. W tym roku spotkania będą odbywać się w ośmiu miejscach. Co najmniej, bo wiele osób organizuje modlitwę "nieoficjalnie" - bez zawiadamiania zespołu Iskry. Wierni odmówią koronkę nie tylko na skrzyżowaniach. Bractwo Więzienne - Stowarzyszenia Ewangelicznej Pomocy Więźniom będzie wstawiać się w praskiej katedrze w intencji osadzonych w zakładach karnych i ich rodzin, modlitewne spotkania będą także przed świątynią Opatrzności Bożej, Urzędem Dzielnicy Bemowo czy kolumną Zygmunta.

Lista miejsc:

- skrzyżowanie Rzymowskiego i Gotarda
- skrzyżowanie al. Lotników - Modzelewskiego
- skrzyżowanie Rzymowskiego - al. Lotników
- katedra praska
- Krzyż Papieski na pl. Piłsudskiego (lub przy Grobie Nieznanego Żołnierza)
- skrzyżowanie Górczewskiej i Powstańców Śląskich
- przed Urzędem Dzielnicy Bemowo
- przy świątyni Opatrzności Bożej
- pod kolumną Zygmunta

Na stronie: www.innfo.iskra.pl lub pod numerem telefonu: 694 292 093 można dowiedzieć się, jak taką modlitwę samemu zorganizować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama