Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sezon na 1Piętrze otwarty

Spotkania, debaty, happeningi, akcje performerów, koncerty i wystawy – ruszyło centrum kultury przy ul. Foksal.

Sezon na 1Piętrze przy ul. Foksal 11 trwa już od połowy września. Uczestnicy odbywających się w ramach "Dziedzińca dialogu" spotkań "Twarzą w twarz", zadają sobie pytania o dialog sacrum z popkulturą, o współczesne formy pogaństwa albo o to, czy umiemy rozmawiać.

Oficjalne otwarcie 1Piętra odbyło się 26 września. Poprzedziło je przejście linoskoczka na wysokości 20 metrów nad ul. Foksal. - Jan Paweł II mówił, że kto zamyka się na odmienność albo próbuje tę odmienność zniszczyć, odbiera sobie możliwość zrozumienia, kim jest człowiek. Przejście linoskoczka ma symbolicznie pokazać, że w centrum 1Piętra jest człowiek, a dialog między ludźmi o różnych poglądach jest możliwy, w końcu okna obu instytucji będą otwarte. Aby jednak dialog mógł się odbyć, konieczna jest równowaga - wyjaśnia Szymon Pulcyn z 1Piętra. Tego samego dnia przy ul. Foksal miała miejsce debata "Miłosny wymiar Solidarności" oraz koncert zespołu Wovoka.

Sezon na 1Piętrze otwarty   Występ linoskoczka poprzedził otwarcie centrum kultury Agata Ślusarczyk /GN W tym sezonie w ofercie 1Piętra znajdą się m.in. spotkania "Dziecko to nie problem", czyli spotkania z ludźmi, którym wychowanie dzieci nie przeszkadza w aktywnym uczestnictwie w życiu społecznym, kulturalnym i zawodowym; "Bóg gwiazd", dzięki któremu usłyszymy z ust celebrytów, w co wierzą i dlaczego chodzą lub nie chodzą do kościoła, prezentacje slamerów i performerów, a także autorski program Karola Strzemiecznego, lidera zespołu Paula i Karol.

1Piętro, jako projekt Centrum Myśli Jana Pawła II, zostało otwarte w październiku 2012 roku jako centrum kultury usytuowane w kamienicy w sercu Warszawy. To przestrzeń, w której odbywają się koncerty, warsztaty filmowe, dyskusje, spotkania z ludźmi kultury i sztuki. W wydarzeniach 1Piętra brali udział m.in. Jadwiga Staniszkis, Tomasz Budzyński, Janina Ochojska czy Maciej Zięba OP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama