Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dzień Osób Starszych

Seniorzy stanowią obecnie 16 proc. populacji kraju, a w ciągu najbliższych dwudziestu lat liczba osób powyżej 65. roku życia wzrośnie do 8,5 mln. Liczba osób po osiemdziesiątce przekroczyła już milion. Z okazji Dnia Osób Starszych Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" organizuje akcję wręczania kwiatów seniorom. Stowarzyszenie przypomina, że samotność to - obok chorób, niesamodzielności oraz ubóstwa - jeden z największych problemów wieku sędziwego. Badania pokazują, że z powodu osamotnienia cierpi w Polsce co czwarty senior. Dziś przypada międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Jak pokazały badania Eurobarometru, dla większości Europejczyków starość zaczyna się w wieku ok. 64 lat   Jak pokazały badania Eurobarometru, dla większości Europejczyków starość zaczyna się w wieku ok. 64 lat Tomasz Gołąb /GN

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma