Nowy numer 28/2018 Archiwum

Oddali krew w Klarysewie

Akcja honorowego oddawania krwi odbyła się 29 września przy kościele Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uczestnicy akcji oddali ponad 4, 5 litra krwi.

Akcja honorowego oddawania krwi odbyła się 29 września przy kościele Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie-Jeziornie (Klarysew), ul. Słoneczna 20. Była to już 16. akcja organizowana przez parafię w Klarysewie.

Pierwsza akcja odbyła się 26 marca 2006 r. podczas rekolekcji wielkopostnych głoszonych przez ks. płka Zenona Surmę CMF, krajowego duszpasterza honorowych dawców krwi.

Organizatorami akcji w Klarysewie są ks. Tadeusz Jamka, proboszcz z Klarysewa, ks. płk Zenon Surma CMF, krajowy duszpasterz honorowych dawców krwi i Dariusz Piotrowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. - Tę akcję organizujemy od wielu lat. Tym razem udało się zebrać w sumie 4,5 litra drogocennego płynu, który ratuje życie chorym i ofiarom wypadków - podkreśla proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma