Nowy numer 28/2018 Archiwum

Abp Hoser odwołał kanclerza kurii

Nowym kanclerzem kurii warszawsko-praskiej w miejsce ks. Wojciecha Lipki został dotychczasowy notariusz, ks. Dariusz Szczepaniuk.

"Abp Henryk Hoser SAC, biskup warszawsko-praski, podjął decyzję o odwołaniu ks. dr. Wojciecha Lipki z funkcji kanclerza kurii warszawsko-praskiej, a na jego miejsce - stosownie do kan. 482 i 483 § 2 - mianował ks. dr. Dariusza Szczepaniuka, dotychczasowego notariusza kurii warszawsko-praskiej" - komunikat tej treści zamieszczono na stronie internetowej www.diecezja.waw.pl.

Decyzję w tej sprawie abp Hoser zapowiedział już wczoraj, w trakcie wywiadu telewizyjnego dla stacji TVP Info.

Nowy kanclerz kurii urodził się w 1972 r. Święcenia kapłańskie przyjął 16 lat temu. Jest sędzią Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma