Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rytmika jednak jest

Na 325 samorządowych przedszkoli, do których uczęszcza 41 tysięcy dzieci, już w 320 rozpoczynają się zajęcia dodatkowe.

W 98,5 proc. samorządowych przedszkoli w Warszawie dyrektorzy zorganizowali zajęcia dodatkowe. Przede wszystkim są to język angielski, rytmika i gimnastyka korekcyjna. Dzieci korzystają z nich w ramach opłaty 1 zł za godzinę opieki – poinformował ratusz.

Na 325 samorządowych przedszkoli, do których uczęszcza 41 tysięcy dzieci, już w 320 rozpoczynają się zajęcia dodatkowe.

– Bardzo dziękuję dyrektorom naszych przedszkoli, że mimo tej trudnej zmiany udało im się zorganizować zajęcia dodatkowe – podkreśla prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

We wrześniu 2013 roku weszła w życie tzw. ustawa przedszkolna wprowadzająca m.in. nowe zasady odpłatności za pobyt dziecka w placówce. Każde publiczne przedszkole musi zapewnić bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie nie krótszym niż 5 godzin dziennie. W stołecznych przedszkolach rodzice mają zagwarantowany bezpłatny pobyt dziecka od chwili otwarcia przedszkola (zazwyczaj od 6.30–7.00) do 13.00. Jest to więc czas dłuższy niż ustawowe 5 godzin. Za pobyt dziecka w przedszkolu po 13.00 rodzice płacą 1 zł za każdą kolejną godzinę. Aby ułatwić dzieciom dostęp do zajęć dodatkowych,władze stolicy podjęły decyzję o sfinansowaniu ich z budżetu miasta, przeznaczając w tym roku szkolnym (2013/2014) na ten cel 10 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma