Nowy numer 28/2018 Archiwum

"Tęcza" już nie zapłonie?

Podpalana kilkakrotnie instalacja "Tęcza" na Placu Zbawiciela będzie naprawiona kosztem 64 tys. zł. Rekonstrukcja ma potrwać do końca października. Na "Tęczy" znajdzie się 23 tys. kwiatów w sześciu kolorach. Konstrukcja zostanie oczyszczona i zabezpieczona przed ogniem. Właścicielem "Tęczy jest Instytut Adama Mickiewicza, a autorką - Julita Wójcik. Gdańska rzeźbiarka i performerka ustawiła ją przed kościołem Najświętszego Zbawiciela w czerwcu 2012 r. Według oficjalnych deklaracji, "Tęcza" ma być promocją ruchu spółdzielczego, ale jest odbierana jako promocja homoseksualizmu.

Odbudowa wzbudzającej kontrowersje instalacji ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu   Odbudowa wzbudzającej kontrowersje instalacji ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu Tomasz Gołąb /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma