Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Festiwal "Chrześcijańskie Granie"

Dziś największy festiwal młodej muzyki chrześcijańskiej w stolicy. Siedem zespołów przez sześć godzin wleje w uczestników niezwykłą dawkę nadziei i wiary. Wszystko za "Bóg zapłać".

5 października o godz.15 w amfiteatrze na warszawskiej Woli rozpocznie się Festiwal "Chrześcijańskie Granie" – jedyne takie wydarzenie w Polsce, promujące młodą scenę muzyki chrześcijańskiej. Siedem zespołów zaprezentuje swoje najlepsze brzmienia i kolejny raz rozdane zostaną nagrody muzyczne – "Złote Krążki".

Podczas wydarzenia planowane są atrakcje towarzyszące, m.in. grillowanie i zabawy dla dzieci. Ponieważ amfiteatr jest zadaszony, festiwal jest niezależny od warunków pogodowych.

– Szukamy tego, co najciekawsze i różnorodne w muzyce. Dlatego na jednej scenie spotykają się wykonawcy hip-hopu, gospel, rock, pop i poezji śpiewanej – mówi Michał Guzek, organizator wydarzenia. – Festival "Chrześcijańskie Granie" to wiara – autentyczny przekaz – radość i wdzięczność.

Na scenie wystąpią: magda.lena frączek, Hiob, StronaB, PANdamusic, Twoje Niebo & Ewa Uryga, Porozumienie oraz zespół Kanaan. Galę poprowadzi dziennikarz Łukasz Sośniak z gospelbox.pl – magazynu o muzyce chrześcijańskiej. Wstęp na imprezę jest wolny.

W ramach festiwalu od 2012 roku przyznawane są "Złote Krążki". W zeszłym roku otrzymały je zespoły: Strona B (Debiut 2012), Love Story (największa sprzedaż w sklepie Chrześcijańskie Granie), Arkadio (plebiscyt płyta roku 2012), Mate.O (nagroda GOSPELBOX). W tym roku za największą sprzedaż płyty "Talitha Kum" zespołu Love Story odbierze "Krążek" Magda Frączek. Zostanie przyznana również nagroda za DEBIUT roku 2013 zespołowi Kanaan.

Więcej na: www.festival.chrzescijanskiegranie.pl.

Program:

15.00 Twoje Niebo & Ewa Uryga

15.50 Hiob

16.40 PANdamusic

17.30 Porozumienie

18.20 StronaB

19.15 magda.lena Frączek

20.15 Kanaan

Festiwal "Chrześcijańskie Granie 2013"
Michał Kondrat

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma