Nowy numer 30/2021 Archiwum

Chrześcijańskie Granie

Siedem zespołów - jedno przesłanie. Pod namiotem wolskiego amfiteatru chrześcijańscy muzycy śpiewali o wielkiej miłości Boga, który nikogo nie odtrąca.

W amfiteatrze na warszawskiej Woli odbył się Festiwal "Chrześcijańskie Granie" – jedyne takie wydarzenie w Polsce, promujące młodą scenę muzyki chrześcijańskiej. Siedem zespołów zaprezentowało swoje najlepsze brzmienia i kolejny raz rozdane zostały nagrody muzyczne – "Złote Krążki".

Na scenie pojawili się: magda.lena frączek, Hiob, StronaB, PANdamusic, Twoje Niebo & Ewa Uryga, Porozumienie oraz Kanaan. Galę poprowadził dziennikarz Łukasz Sośniak z gospelbox.pl – magazynu o muzyce chrześcijańskiej. Śpiewali o potrzebie duchowej rewolucji, wielkim darze miłości i o tym, że kto chce zachować swoje życie, straci je.

- Za kulisami modliliśmy się za was z zespołem StronaB, żeby ten wieczór nie był tylko chrześcijańskim graniem, ale chrześcijańskim życiem - mówili muzycy Porozumienia. Pod sceną w rytm ich "Młota i kowadła" skakało około setki młodych ludzi. W ciągu całego, wielogodzinnego festiwalu przez amfiteatr parku Sowińskiego przewinęło się jednak kilkanaście razy więcej osób. Część przyszła specjalnie na konkretny koncert, wysłuchać jednego wykonawcy. Inni całymi rodzinami zostawali dłuższy czas. Dzieci mogły poskakać na trampolinie, starsi zaopatrzyć się w płyty chrześcijańskich zespołów lub kupić koszulkę "z przesłaniem".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama