Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dzień św. Franciszka

Rodzinny piknik z okazji wspomnienia Biedaczyny z Asyżu to już bielańska tradycja.

Od rana rodziny z dziećmi woził specjalny konny zaprzęg, kursujący między ul. Marymoncką i Kamedulską. Przy świątyni aż do godz. 16 działy się liczne atrakcje, zabawy i warsztaty, m.in. jarmark rękodzieła ludowego i wiejskiego jadła, malowanie na drewnie, konkurs rzutów lotką do tarczy oraz strzelania z łuków. Uczestników bawiła marynarska orkiestra dęta z Jońca, która zapewniła także oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 11.
- Tradycyjnie w dniu św. Franciszka zwracamy też uwagę na znaczenie zaangażowanego społeczeństwa w działania proekologiczne, przedłużając polską akcję „Sprzątanie Świata” – mówi Marcin Królak, menedżer ds. organizacyjno-kulturalnych Dobrego Miejsca.
Piknikowi towarzyszył wernisaż wystawy Instytutu Pamięci Narodowej, poświęconej postaci abp. Romualda Jałbrzykowskiego, metropolity wileńskiego więzionego przez hitlerowców i NKWD.
O godz. 13 w cyklu Niedzielne Bajeczki spektakl dla rodzin pt. „Sprzątanie lasu” wystawił Teatr Złoty Dukat. O godz. 18 zaplanowano projekcję filmu „Hawaje, Oslo”, opowiadającego historię kilku osób najbardziej gorącego dnia roku w Oslo, którym towarzyszy postać anioła.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma