Nowy numer 28/2018 Archiwum

Żeby dzieci były dziećmi

Prz ul. Szwedzkiej 6 ruszy wkrótce praskie radio internetowe z audycjami robionymi przez dzieci z okolicznych podwórek. Będzie także mnóstwo innych zajęć, które mają wyciągnąć dzieci z podwórek i pomóc im przejść przez życie bez nałogów, złego towarzystwa i nudy.

Studio radiowe, dziennikarstwo prasowe, reportaż filmowy i zaplecze pracy dla streetworkerów - ruszyła praska Światoteka, nowa przestrzeń do działań społeczno-kulturalnych przy ul. Szwedzkiej 6.

Światoteka to wspólna przestrzeń kilku organizacji, w której dzieci i młodzież mogą realizować swoje zainteresowania i pasje. To inicjatywa konsorcjum TU PRAGA WAW PL, które będzie także pracować nad stworzeniem platformy medialnej dla publikacji tekstów dziennikarskich i literackich młodych ludzi. Z tego miejsca będzie korzystało dziennie około 20-30 osób.

Animacje i warsztaty w Światotece będą się odbywały w ramach nowego projektu realizowanego przez miasto stołeczne Warszawę od tego roku pn. Lokalny System Wsparcia. Ich zadaniem jest i będzie zapobieganie wykluczeniu społecznemu młodych ludzi.

Praca organizacji pozarządowych jest połączona z działalnością placówek wsparcia dziennego i streetworkingu oraz z lokalnymi instytucjami publicznymi. W ramach projektów odbywają się zajęcia m.in. edukacyjne dla dzieci, socjoterapeutyczne, rozwijające zainteresowania (m.in. capoeira, streetart, muzyczne, taneczne, teatralne, kulinarne, filmowe, profilaktyczne, sportowe). To także zajęcia wspierające dla rodziców. Ważnym elementem w projektach są inicjatywy integracyjne dla mieszkańców, takie jak pikniki sąsiedzkie czy festyn dla społeczności lokalnej.

Jednym z działań podejmowanych w ramach Światoteki jest mobilna szkoła - specjalna tablica na wózku, z którym animatorzy i streetworkerzy jeżdżą na praskie podwórka zachęcając dzieci do twórczego spędzania czasu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma