Nowy numer 24/2018 Archiwum

"Mostowa" sesja po referendum

Awantura o myto na mostach miała być jeszcze przed referendum. Nie udało się. Zwołana na wniosek PiS sesja miejska odbędzie się już po głosowaniu.

Radni PiS chcieli zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy w piątek – ostatni dzień przed ciszą wyborczą przed niedzielnym referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nie udało się rozkręcić politycznej awantury. - Sesja odbędzie się w przyszły czwartek – poinformował rzecznik rady Sławomir Paszkiet. Wniosek PiS ws. nadzwyczajnej sesji wpłynął do biura Rady Warszawy w czwartek późnym popołudniem. Przewodniczący rady ma obowiązek zwołania takiej sesji w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku.

Politycy chcą wykreślenia ze strategii transportowej Warszawy zapisów dotyczących opłaty za przejazd przez mosty. Zarzucają prezydent, że chce wprowadzić opłaty za przejazd mostami (chodzi o zapis w Strategii zrównoważonego rozwoju system transportowego Warszawy do 2015 r.). Gronkiewicz-Waltz zapewniła jednak, że nie ma zamiaru "podjąć prac nad wprowadzeniem opłat dla kierowców za przejazd mostami, tunelami i inną miejską infrastrukturą".

Odniosła się także do reklam, które w dzisiejszym wydaniu Faktu i Super Expressu zamieściło Prawo i Sprawiedliwość. "Raz jeszcze informuję, że nigdy nie pracowałam i nie zamierzam podjąć prac nad wprowadzeniem opłat za przejazd mostami, tunelami i inną miejską infrastrukturą. Informacja o tym, że „będą opłaty za przejazd mostami w Warszawie, jeżeli warszawiacy nie pójdą na referendum" jest kłamstwem. Chcę też jeszcze raz podkreślić, że zapis w "Strategii zrównoważonego rozwoju systemu transportowego w Warszawie", na który powołuje się PiS - co ciekawe - powstał za czasów rządu PiS w Warszawie.  Jak powiedział wczoraj Kazimierz Marcinkiewicz, który w 2006 roku był komisarzem w stolicy, mianowanym przez ówczesnego Premiera Jarosława Kaczyńskiego: "Zespół, który przygotował tę strategię, został powołany jeszcze przez ś.p. Lecha Kaczyńskiego". Pomysł wprowadzenia opłat za mosty i tunele powstał więc jeszcze za czasów rządu PiS, a ja nie mam zamiaru go realizować!".
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma