Nowy numer 28/2018 Archiwum

Frekwencja 26,8 proc.

TNS Polska potwierdza wygraną Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przedstawił wyniki z 88 proc. lokali wyborczych.

Według badań TNS Polska, frekwencja (na godzinę 23) w 66 proc. lokali wyborczych wyniosła 27,1 proc. Wymagana do ważności referendum frekwencja powinna wynosić co najmniej 29,1 proc. Taka frekwencja oznacza, że w referendum wzięło udział 362 tys. osób. Za odwołaniem głosowało 95 proc., czyli ok. 343 tys. mieszkańców stolicy.

Wśród głosujących za odwołaniem wyższe wykształcenie miało 46,5 proc. osób. Według TNS frekwencja w poszczególnych dzielnicach: Bielany - 29 proc., Wola - 22 proc., Śródmieście - 35 proc., Mokotów - 23 proc., Praga Południe - 24 proc., Ursynów - 19 proc.

Zgodnie z prawem, każdy mieszkaniec uprawniony do wzięcia udziału w referendum może w ciągu 7 dni od publikacji wyników wnieść protest, jeżeli uzna, że dopuszczono się naruszenia przepisów, a naruszenie to mogło wywrzeć istotny wpływ na wynik. Sąd okręgowy rozpatruje protest w ciągu 14 dni od dnia jego zgłoszenia.

Aktualizacja, godz. 00.05: Według wyników z 84 proc. komisji wyborczych frekwencja w referendum w Warszawie wyniosła 26,8 proc. Za odwołaniem głosowało 94,7 proc., przeciw 5,3 proc. Sondaż przygotowało TNS Polska dla TVN24 i TVP Info.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma