Nowy numer 38/2022 Archiwum

Rękami szukaj Jezusa

Módl się całym ciałem. Przy parafii św. Jakuba na pl. Narutowicza ruszyły warsztaty modlitwy tańcem. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób.

Uczestnicy pierwszego spotkania, które odbyło się 26 października, uczyli się tańców o tematyce maryjnej m.in. MaNaw - odtańczony do słów proroka Izajasza, tajemnic radosnych Różańca oraz Shalom Lach Miriam - czyli tanecznej wersji modlitwy Zdrowaś Maryjo śpiewanej po hebrajsku.

Przed nauką tańca, organizatorzy spotkania szczegółowo wyjaśnili jego gesty i symbolikę. - Poprzez ich rozumienie może w naszym sercu toczyć się dialog. Bo modlitwa tańcem to właśnie rozmowa z Bogiem, która angażuje całego człowieka - ciało, zmysły, uczucia. To spotkanie z samym sobą i zapraszanie do tego, co odkrywamy, Boga - wyjaśnia Anna Szymczuk odpowiedzialna za Diakonię Tańca działającą w ramach Akademickiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej Wody Życia.

Warsztaty są otwarte dla wszystkich, który pragną modlić się tańcem, bez względu na wiek i doświadczenie taneczne. Zazwyczaj uczestniczą w nich młode kobiety, ale przychodzą także mężczyźni, siostry zakonne czy mamy z dziećmi. Średnio uczestniczy w nich około 30 osób.

Kolejne spotkanie odbędzie się 16 listopada od godz. 11 do 14 w sali św. Faustyny przy parafii św. Jakuba.

Terminy następnych:

- 21 grudnia (godz. 14-17)

- 25 stycznia (godz. 11-14)

- 22 lutego (godz. 11-14)

- 22 marca (godz. 11-14)

- 26 kwietnia (godz. 11-14)

- 24 maja (godz. 11-14)

- 21 czerwca (godz. 11-14)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy