GN 32/2018 Archiwum

Bal wszystkich świętych

Ulicami Żoliborza po raz trzeci przeszła Żoliborska Procesja Świętych. Ze świętą radością.

Kto to jest święty, czy każdy może nim być i co to są relikwie? - pytał dzieci podczas Mszy św. ksiądz   Kto to jest święty, czy każdy może nim być i co to są relikwie? - pytał dzieci podczas Mszy św. ksiądz Agata Ślusarczyk /GN W tym roku marsz wyruszył z kościoła Zesłania Ducha Świętego. Wcześnie została odprawiona Msza św. - Chcemy w ten sposób uświęcić dzień, w którym uświadamiamy sobie, że wspólnota Kościoła obejmuje również tych, którzy są w niebie. I którzy pochylają się nad nami, gdy sprawowana jest Msza św. Prośmy Boga w tej liturgii, byśmy mogli być włączeni w krąg tych, którzy są szczęśliwi na całą wieczność - powiedział ks. Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki przewodnicząc liturgii.  

Po Mszy św. został odmówiony Różaniec, po modlitwie przed kościołem uformował się pochód. Radosna procesja przeszła ulicami Krasińskiego i Felińskiego do grobu ks. Jerzego Popiełuszki, niosąc relikwie m.in. świętych i błogosławionych patronów żoliborskich parafii - bł. Bronisławy, ks. Jerzego, św. Faustyny, św. Stanisława Kostki i św. Jana Kantego. Uczestniczyły w niej całe rodziny, najmłodsi przebrali się za ulubionych świętych.

Wielu najmłodszych uczestników procesji przebrało się za ulubionego świętego   Wielu najmłodszych uczestników procesji przebrało się za ulubionego świętego Agata Ślusarczyk /GN Przy grobie męczennika miała miejsce krótka modlitwa. Po niej świętowanie przeniosło się do Domu Pielgrzyma Amicus. Gwoździem programu był konkurs na najlepsze przebranie. - Uczestniczę w procesji już drugi raz, ale w tym roku postanowiłam się przebrać z o. Pio, za wstawiennictwem którego często się modlę. To przebranie to mój sprzeciw przeciwko Halloween - wyjaśnia 13-letnia Marysia Grzybowska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma