Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jak pokonać szatana?

„Jak pokonać szatana” to film na temat walki duchowej, a konkretnie walki z szatanem - osobowym złem. Autorem dokumentu jest Michał Kondrat - wieloletni asystent egzorcysty. Jego premiera odbyła się 31 października w kinie "Wisła".

Czy świeccy mogą modlić się z nałożeniem rąk? Co jest najważniejsze w modlitwie uwolnienia? Czy można modlić się przez kogoś przez telefon? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedź można znaleźć w filmie Michała Kondrata "Jak pokonać szatana?".

Jego premiera odbyła się 31 października w kinie "Wisła". - Premierę filmu specjalnie zaplanowałem na Halloween, ponieważ wiele osób traktuje ten dzień jako świetną zabawę i nie zdaje sobie sprawy, że zapalanie świeczek w dyni, przebieranie się za diabła czy jakieś mroczne postacie jest formą oddawania szatanowi czci i może otworzyć na jego działanie - wyjaśnia Michał Kondrat, wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Tematem filmu jest problematyka walki duchowej. Autor z kamerą odwiedza najbardziej znanych włoskich egzorcystów tj. o. Gabriel Amorth, watykański egzorcysta, o. Cipriano de Meo, któremu wskazówek udzielał sam o. Pio czy ks. Alvaro Ardelli, egzorcysta, proboszcz katedry w Arezzo. Specjaliści od walki duchowej dzielą się swoim doświadczeniem w walce ze złem. Zdradzają także kulisy swojej posługi - np. podczas uwalniania od złego ducha o. Maksymilian Kolbe podarował o. Cipriano swoje… okulary.

W dokumencie wiele miejsca poświęcone zostało także posłudze uwalniania i uzdrawiania, którą także mogą sprawować świecy. W filmie zawarte są także konkretne wskazówki, jak prawidłowo sprawować taką posługę. Swoim doświadczeniem w tej dziedzinie podzieliła się Angela Musolessi - świecka współpracownica o. Gabriela Amortha, tercjarka Zakonu Świętego Franciszka. Materiał zawiera wywiad z mocno dręczoną Włoszką oraz modlitwa nad nią o uwolnienie. O swoim doświadczeniu walki duchowej mówi także Anna Golędzinowska, nawrócona modelka.

Premierowy pokaz zgromadził ok. 500 osób. - Idea, która mi przyświecała to odkłamanie rzeczywistości, mówienie w nowy sposób o rzeczywistości walki duchowej, tak aby dotrzeć do osób także niewierzących - powiedział podczas premiery Michał Kondrat.W pokazie uczestniczyła także Anna Golędzinowska.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma