Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Houston, mamy problem

Ruszyło właśnie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami. Zaniedbania, problemy i to co nas frustruje w mieście można zgłaszać za pomocą strony internetowej, aplikacji mobilnej czy rozmowy telefonicznej.

System testowany był przez trzy miesiące, przyjęto blisko 50 tys. spraw, głównie dotyczących problemów z nawierzchnią dróg.  Strona www. warszawa19155.pl już działa, i tam można zgłaszać pierwsze interwencje. Dostępna jest już także aplikacja na telefony komórkowe.

Do obsługi interesantów zostali oddelegowani pracownicy wydziałów Urzędu Miasta. Rozwiązywaniem problemów zajmie się ZDM.

Nowy system komunikacji z mieszkańcami to coś więcej, niż tylko infolinia dla spraw bieżących. Wchodząc na stronę i wybierając zakładkę Baza Wiedzy, możemy wpisać „wymiana dowodu osobistego”, a  portal dostarczy nam informacji o dokumentacji i wysokości opłat niezbędnych do jej realizacji.

Każdej zgłoszonej sprawie zostanie nadany specjalny numer, dzięki czemu będziemy mogli śledzić postęp naprawy np. niedziałającej latarni.  Baza problemów i działań jednostek będzie na bieżąco aktualizowana.

CKM usprawni podejmowanie decyzji w zarządzaniu jednostkami podlegającymi pod władzę ratusza, czuwając nad odpowiednią liczbą ich pracowników czy sprawnością systemów technicznych.

Centrum pozwoli na analizę potrzeb mieszkańców stolicy. Urzędnicy już proszą o wyrozumiałość w sprawie działania systemu, a wielki  baner na PKiN zachęca do powiadamiania, co w mieście niesprawnie zgrzyta i piszczy.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma