Nowy numer 30/2021 Archiwum

Z komórką na cmentarz

Cmentarz Wojskowy na Powązkach jest pierwszą nekropolią w Polsce oznaczoną specjalnymi kodami QR. Skanując je komórką, dowiemy się, gdzie są pochowani znani ludzie.

„Szlaki Pamięci” wiedzie przez najważniejsze miejsca na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Szlak składa się z 28 punktów, a przy każdym z nich znajduje się oznaczenie QR, po zeskanowaniu którego można uzyskać szczegółowe wskazówki, jak dość do kolejnego punktu oraz krótką historyczną notkę o miejscu pamięci lub osobie.

Instalacja oznakowań QR w formie tabliczek o wymiarze 15x20 cm, na których zakodowano informacje oraz zdjęcia została przeprowadzona w ostatnich dniach października. Posługując się telefonem komórkowym lub tabletem, osoba zwiedzająca Cmentarz Powązkowski może odczytać te informacje również z poziomu domowego komputera.

Pierwszy punkt trasy znajduje się przy kwaterze B 3 – proszę iść zgodnie z kierunkiem wskazanym przez strzałkę. Po drodze, przy ścianie Domu Przedpogrzebowego znajdują się tablice informacyjne „100 lat Cmentarza Powązkowskiego”. Przejście całej trasy zajmuje około 90 minut. Trasa dostępna jest także dla osób niepełnosprawnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama