Nowy numer 28/2018 Archiwum

Z komórką na cmentarz

Cmentarz Wojskowy na Powązkach jest pierwszą nekropolią w Polsce oznaczoną specjalnymi kodami QR. Skanując je komórką, dowiemy się, gdzie są pochowani znani ludzie.

„Szlaki Pamięci” wiedzie przez najważniejsze miejsca na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Szlak składa się z 28 punktów, a przy każdym z nich znajduje się oznaczenie QR, po zeskanowaniu którego można uzyskać szczegółowe wskazówki, jak dość do kolejnego punktu oraz krótką historyczną notkę o miejscu pamięci lub osobie.

Instalacja oznakowań QR w formie tabliczek o wymiarze 15x20 cm, na których zakodowano informacje oraz zdjęcia została przeprowadzona w ostatnich dniach października. Posługując się telefonem komórkowym lub tabletem, osoba zwiedzająca Cmentarz Powązkowski może odczytać te informacje również z poziomu domowego komputera.

Pierwszy punkt trasy znajduje się przy kwaterze B 3 – proszę iść zgodnie z kierunkiem wskazanym przez strzałkę. Po drodze, przy ścianie Domu Przedpogrzebowego znajdują się tablice informacyjne „100 lat Cmentarza Powązkowskiego”. Przejście całej trasy zajmuje około 90 minut. Trasa dostępna jest także dla osób niepełnosprawnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma