GN 32/2018 Archiwum

Wyłączą pół mostu

Kluczowy etap prac remontowych mostu Grota-Roweckiego rusza 8 listopada o godz. 22. Z ruchu wyłączone zostanie po jednym pasie w każdym kierunku.

W trakcie budowy trasy obowiązywać będzie całkowity zakaz poruszania się TIR-ów w godzinach 6-22. Zostaną one skierowane na inne trasy.

Na  remontowanym odcinku stanie kilkadziesiąt tablic informacyjnych, a od dziś, aż do piątku GDDKiA prowadzi akcję ulotkową informując o utrudnieniach po weekendzie. Całkowite zamknięcie jednej nitki mostu nastąpi w poniedziałek.

Większość prac przygotowawczych wykonywane było w nocy lub w weekendy, m.in. rozebranie kładki na ul. Mickiewicza. co zmniejszyło skalę utrudnień w ruchu w ciągu dnia.

8 listopada, ok. godz. 22 wyłączone z ruchu zostaną ślimaki:

na prawym brzegu Wisły:

  • północ – wschód (Tarchomin – Bródno),

na lewym brzegu Wisły:

  • wschód – południe (Most gen. S. Grota-Roweckiego – Wisłostrada),
  • zachód – północ (Bielany – Gdańsk),

oraz przejazdu ul. Gwiaździstą.

Zamknięta dla ruchu zostanie również północna (w kierunku zachodnim) jezdnia główna Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej (czyli połowa Mostu gen. S. Grota-Roweckiego). Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową, będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Na dalszym odcinku, tj. od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej zawężone będą wewnętrzne (lewe) pasy obydwu jezdni, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

GDDKiA i władze miasta zachęcają do przesiadania się w komunikację miejską, której trasy ulegną jedynie kosmetycznym zmianom. Linie 114, 118, 145, 518 i 731 będą kierowane na objazdy. Trasa autobusu linii 122 zostanie skrócona do przystanku Barszczewska.

Informacje dotyczące przebudowy trasy dostępne są na  www.s8powazkowska-modlinska.pl oraz na stronie Generalnej Dyrekcji www.gddkia.gov.pl.

Zgodnie z harmonogramem  następne utrudnienia w ruchu przewidywane są na 1 lutego 2014 r. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma