Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rezydencje zapraszają

W listopadzie za darmo możemy zwiedzić m.in. Zamek Królewski i Pałac w Wilanowie.

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie i Zamek Królewski na Wawelu, dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ogłosiły listopad 2013 r. miesiącem bezpłatnego zwiedzania.

Już po raz drugi Rezydencje Królewskie zapraszają do bezpłatnego zwiedzania swoich wnętrz. W ubiegłym roku inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W listopadzie 2012 r. Rezydencje Królewskie odwiedziło 265,5 tys. osób. 29,5 tys. wzięło udział w muzealnych zajęciach edukacyjnych, z tego aż 16 tys. w 800 darmowych lekcjach muzealnych na temat nowoczesnego patriotyzmu. Akcji przyświecają trzy główne cele: zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury, edukacja kulturalna i wzrost uczestnictwa w kulturze.

W ramach porozumienia, Rezydencje Królewskie podejmują wspólne działania mające na celu promocję ich działalności. Od 4 do 29 listopada w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie zaprezentowano dorobek wydawniczy Muzeum Łazienki Królewskie, Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Muzeum Pałacu króla Jana III w Wilanowie. Na kolejnych planszach pokazano blisko sto pozycji wydanych przez wymienione instytucje w ostatnich latach. Patronem wystawy jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, współtwórca wirtualnego Salonu Książki Muzealnej.

W ramach porozumienia Rezydencji Królewskich, 12 listopada w Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie, odbędzie się również ogólnopolska konferencja naukowa dla nauczycieli i edukatorów muzealnych – „Ojczysty panteon, ojczyste spory”.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma