Nowy numer 25/2018 Archiwum

Obchody Święta Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości na ulicach Warszawy to m.in. uroczysta zmiana warty, Marsz „Razem dla Niepodległej” i Bieg Niepodległości. O godz. 15 przejdzie Marsz Niepodległości

Obchody święta wiążą się ze zmianami w organizacji ruchu i ograniczeniami w parkowaniu. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczną się 10 listopada, kiedy to odbędzie się Capstrzyk Niepodległej organizowany przez Garnizon Warszawski na pl. marsz. J. Piłsudskiego. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.

Z tego powodu zostaną wyłączone z ruchu ulice i miejsca parkingowe: Królewska (pl. S. Małachowskiego - Krakowskie Przedmieście), pl. marsz. J. Piłsudskiego, ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, marsz. F. Focha, Moliera, Wierzbowa, pl. Teatralny. W tym rejonie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania, a pozostawione auta zostaną usunięte na koszt właściciela.

Główne uroczystości zostały zaplanowane na 11 listopada. Będą to:

Uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Organizacja ruchu będzie taka sama jak podczas uroczystości capstrzyku, z tym że ul. Królewska zostanie wyłączona z ruchu i parkowania już od ul. Marszałkowskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.50.

Marsz „Razem dla Niepodległej”. Marsz rozpocznie się ok. godz. 13.15 bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Trasa marszu prowadzi ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi. Uczestnicy marszu będą się zatrzymywali kolejno przy pomnikach: kardynała Stefana Wyszyńskiego (ul. Krakowskie Przedmieście, plac przed kościołem Wizytek); Wincentego Witosa (pl. Trzech Krzyży); Stefana Roweckiego „Grota” (róg ul. F. Chopina i Al. Ujazdowskich.); Ignacego Jana Paderewskiego (Park Ujazdowski); Romana Dmowskiego (u zbiegu al. J. Ch. Szucha i Al. Ujazdowskich). Marsz zakończy się ok. godz. 15.00 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego obok Belwederu.

Wyłączone z ruchu zostaną wszystkie ulice na trasie marszu. Obowiązywał będzie zakaz parkowania, także na miejscach parkingowych, wzdłuż ulic przemarszu oraz ulic przylegających do trasy na długości do 100 m. Pozostawione samochody zostaną usunięte na koszt właściciela.

Bieg Niepodległości. Trasę biegu wytyczono ulicami: al. Jana Pawła II - T. Chałubińskiego - al. Niepodległości - nawrót na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką - al. Niepodległości - T. Chałubińskiego - al. Jana Pawła II. Miasteczko startowe zlokalizowano na wysokości ul. Stawki.

Już od godz. 6 zostanie wyłączona z ruchu al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od ul. M. Anielewicza do Ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Pozostała część trasy zostanie zamknięta w godz. 11 - 13. Ruch ulicami poprzecznymi zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, w rejonie mety zaś po dekoracjach i demontażu barierek.

Marsz Niepodległości 2013. Zbiórkę uczestników zaplanowano w rejonie Ronda R. Dmowskiego. Marsz rozpocznie się godz. 15 i przejdzie ulicami: Marszałkowską - pl. Konstytucji - L. Waryńskiego - Puławską - Goworka - Spacerową - Belwederską - Al. Ujazdowskimi do pomnika Romana Dmowskiego przy pl. Na Rozdrożu. Ruch samochodowy będzie wstrzymywany operacyjnie przez funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej. Przewidywana godzina dotarcia pochodu do pomnika Romana Dmowskiego to 16.30.

Uroczystości, bieg i marsze spowodują zmiany w komunikacji miejskiej - innymi trasami będą kursowały autobusy i tramwaje. Szczegółowe informacje znajdą się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego www.ztm.waw.pl.

Nie przewiduje się specjalnej organizacji ruchu podczas obrad szczytu klimatycznego COP 19. Możliwe będą chwilowe wyłączania z ruchu ulic w ostatnich dniach szczytu, kiedy mogą przybyć delegacje rządowe.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma