Nowy numer 44/2020 Archiwum

Razem przeciw gender

W podziemiach sanktuarium Matki Bożej Łaskawej dyskutowano o stworzeniu szerokiej koalicji organizacji przeciwko ideologii gender.

- To szczególny znak opatrzności, że gromadzimy się w podziemiach sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, w którym cztery wieki temu działał królewski kaznodzieja ks. Piotr Skarga, w miesiąc po 40 rocznicy koronacji głównej Patronki stolicy, która była przyczyną Cudu nad Wisłą, i w okolicach rocznicy beatyfikacji Andrzeja Boboli, który przez rok pracował w tej świątyni – witał przedstawicieli kilkudziesięciu organizacji z całej Polski ks. Aleksander Jacyniak SJ. - Tak jak w przeszłości Matka Boża Łaskawa broniła Warszawy, tak będzie nas wpierała we właściwym rozpoznawaniu zagrożeń ideologii gender – dodał.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele m.in. Związku Dużych Rodzin 3+, Obywatelskiej Inicjatywy Rodzin, Ruchu Cywilizacji Miłości i wielu innych organizacji włączających się w działania prorodzinne i przeciwstawiających się ideologii gender. Rozmawiano o powołaniu szerokiej koalicji organizacji, które mogłyby postawić tamę rozprzestrzeniającej się promocji homoseksualizmu, swobody seksualnej i rozumienia płci, jako dowolnie interpretowanej roli społecznej.

- Chcemy stworzyć koalicję dla rodziny, zapraszając jak największą liczbę osób i organizacji, którym zależy na współpracy w walce z ideologią gender. Teraz w Polsce podejmowanych jest mnóstwo działań na rzecz rodziny, widać nawet coś w rodzaju pospolitego ruszenia, a wiele organizacji ma ogromne doświadczenie i dorobek. Ale wspólnie możemy jeszcze więcej – mówił Marek Banowski z poznańskiego Kongresu Rodzin, zaznaczając że współpraca nie oznacza rezygnacji z własnego charakteru ani działań organizacji.

Podczas spotkania poruszono także problem wspólnego, rozpoznawalnego znaku graficznego dla „antygenderowej” koalicji oraz możliwości budowania pozytywnego obrazu rodziny w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama